Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 1. dubna 2020
logo

Městský stadion Lorec se konečně dočkal kroků, směřujících k zlepšení

Městský stadion Lorec se konečně dočkal kroků, směřujících k zlepšení
Foto: Redakce OK
 
Publikováno: 1.11.2019 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Zastupitelé města sice oprávněně kritizovali fakt, že Sparta Kutná Hora zažádala o dotaci bez předchozí konzultace (zejména o příspěvku z městské kasy ve výši přes 2 mil. Kč, který udělení dotace 5 mil. Kč podmiňoval), nicméně po debatě se naštěstí většinou hlasů rozhodli akci podpořit.

Nejviditelnější proměnou prošla hrací plocha, kde se pracovat začalo v červenci a v podstatě již v polovině září bylo vše připraveno k položení nového trávníku.

Pod tím „vše“ si lze například představit meliorace, svedené do tří třímetrových  šachet, uložení nového zavlažování (a napojení na Lorecký rybník s čerpadlem), uložení substrátu (20% zeminy, zbytek tříděný písek) a v závěru jsme mohli pozorovat jak v Jiříkově vidění pokládku 2,7 cm vysokých pásů s trávníkem (předpěstovaným v Novém Městě u Hradce Králové), provedenou ve třech dnech.

Ačkoliv dodavatel se zaručil za bezpečné zahájení tréninků i utkání na nové ploše, „pro sichr“ byl nový trávník pokřtěn až divizním derby s Čáslaví 5. října (za účasti více než 500 diváků).

To ovšem zdaleka není jediná proměna dlouhé roky zanedbávaného areálu, který sice nese jméno Městský stadion Lorec a je městským majetkem, ale vizitku městu pod Barborou poskytoval prachmizernou. Několik desetiletí trvalo, než se konečně areál dočkal WC pro veřejnost (staré vyřadilo poškození kanalizace v dobách výstavby ZŠ Jana Palacha!).

Nebezpečné ochozy k stání (rozpadlé, viklající se) zmizely, nahradila je travnatá terasa. Fotbalisté využili odstávky a převážně svépomocí zrekonstruovali západní tribunu k sezení – přes zimu se pustili i do šaten, kabin a jejich zázemí pro sportovce i rozhodčí.

Dobře nyní slouží zgruntu zrekonstruovaná ubytovna. Plány jsou ovšem ještě mnohem smělejší: Dát do pořádku oplocení celého areálu, zrekonstruovat přístup k hřišti s umělou trávou, zastřešit hlavní tribunu...

Velmi úspěšný česko – slovenský žákovský turnaj se má v příštím roce dočkat přívlastku „evropský“ (měli bychom se na něm setkat i s fotbalovými nadějemi velkoklubů), ze dvou dnů má být rozšířen na čtyři (!) s tím, že pořadatelství si zajistí samotná Sparta Kutná Hora, z.s.

Tohle se čte dobře, nemám pravdu? Kus práce byl vykonán, další je na obzoru – a to by nebylo možné, kdybychom se spokojili s obligátním: „Nejsou lidi, nejsou peníze“. 

Po zvelebení areálu Olympie, otevření sportovní haly Klimeška, nových volejbalových kurtů vedle Kutnohorské plovárny, po úpravách zimního stadionu a dalších sportovišť to vyhlíží se sportem v našem okresním městě nadějně. Uvidíme...

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM