Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 13. července 2020
logo

Městské muzeum a knihovna Čáslav v listopadu

Městské muzeum a knihovna Čáslav v listopadu
Zdeněk Sejček - KresbyFoto: Archiv OK
 
Publikováno: 2.11.2016 v 16:00
Rubrika: Kultura

K ŽIVOTNÍMU JUBILEU. Výstavní síň (Žižkovo náměstí 197): Výstava k životnímu jubileu Zdeněk Sejček: KRESBY. Vernisáž výstavy 7.11. v 17 hodin.  Výstava trvá do 20. 11. Otevřeno: út – ne 10 – 12 a 14 – 17 hodin.

Přednáška: Karel IV. Profil osobnosti velkého panovníka Císaře Karla IV. vnímá většina lidí jako dokonalého vládce i poněkud neživotnou ikonu. Ačkoliv není snadno proniknout s odstupem sedmi století do nitra jeho osobnosti, pokusí se přednáška odpovědět na otázky, jaký byl Karel člověk, jaký byl jeho citový i rodinný život a jak vnímal sám sebe a své místo ve světě. Přednáší: Prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc., středa 9.11.  v 17 hod. v přednáškové místnosti knihovny na Kostelním náměstí.

PŘEDNÁŠKA:Městské muzeum a knihovna Čáslav ve spolupráci s Literárním klubem Dr. Nadi Benešové zve na přednášku spisovatelky, lektorky a publicistky Martiny Bittnerové Tajemství K. H. Máchy. Pořad se koná v pondělí 14.11. od 17 hodin v přednáškové místnosti knihovny na Kostelním náměstí.

PŘEDNÁŠKA: Muzejní a vlastivědný spolek “Včela Čáslavská” ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav zve na přednášku„ BIOARCHEOLOGIE PÉČE: skutečná výpověď lidských kosterních pozůstatků se stopami tělesného postižení“ Přednáší: Mgr. Hana Brzobohatá z kutnohorského pracoviště Archeologického ústavu Akademie věd ČR v. v. i. Koná se v úterý 15.11.  v 17 hodin ve Výstavní síni na  Žižkově náměstí.

KRÁSA LITURGICKÝCH ROUCH aneb exkurze do kněžského šatníku ve výstavní síni na Žižkově náměstí. Vernisáž  28. 11. v 17 hodin. Výstava trvá do 15. 1. Otevřeno: út – ne 10 – 12 a 14 – 17 hodin

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM