Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 6. července 2020
logo

Město Kutná Hora pokračuje v separování odpadů, zahájí i svoz jedlých olejů

Město Kutná Hora pokračuje v separování odpadů, zahájí i svoz jedlých olejů
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 24.2.2017 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Záměrem kutnohorské radnice je zahájit již letos svoz jedlých olejů. Zatím je lze odevzdávat ve sběrném dvoře v Zelenkově ulici, kde se vysbírala loni jedna tuna jedlých olejů. „Nyní jsme vyhlásili výběrové řízení na svoz, sběr a likvidaci jedlých olejů. Již letos by tak mohl být zahájen sběr do nádob o  velikosti 240 litrů, které by byly umístěny na deseti kontejnerových stanovištích. Mohli bychom tak ušetřit městskou kanalizaci,“ uvedla Kateřina Hladíková z technického oddělení odboru investic Městského úřadu Kutná Hora.

Třídit odpad mohou občané Kutné Hory v současné době celkem na 118 místech. Vybudovány byly čtyři nové zpevněné plochy pod kontejnery v Koldově a Dolní ulici, v Městských sadech a na Žižkově v ulici Buzulucká. Celkové náklady byly 150 tisíc korun, z toho 40 tisíc korun činil příspěvek společnosti Asekol a.s. Zároveň byla posílena sběrná síť na drobné elektro o dalších šest kontejnerů. Červených kontejnerů na elektroodpad už je tedy v Kutné Hoře celkem 21. V plánu je i umístění cca deseti kontejnerů na kovové obaly.

Poprvé od začátku třídění odpadů ve městě pod Barborou došlo loni k omývání vnějšího povrchu kontejnerů na papír, plast, nápojový karton a sklo. „Současně byly odstraněny staré samolepky a omyté kontejnery byly opatřeny novým polepem. Omytí prováděli pracovníci Technických služeb Kutná Hora za použití mobilního zařízení značky WAVE, který je mimo jiné určen k likvidaci plevele za použití horké vody. Celkové náklady za omytí více než 400 kusů kontejnerů byly 80 tisíc korun,“ konstatovala Kateřina Hladíková a dodala, že pro hezčí vzhled bylo natřeno 25 litinových košů instalovaných na Palackého náměstí a v Husově ulici.   

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM