Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Měšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hl

Měšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hl
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 7.3.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Ve středu 6. 3. byla svolána v Měšťanském pivovaru Kutná Hora (Lorec) tisková konference. V čele obchodního týmu je od letoška obchodní ředitel Ing. Richard Moravec (má zkušenosti z nově postaveného pivovaru v Chotěboři, který za jeho vedení získal řadu významných ocenění).

Mimo jiné sdělil: „Chceme navázat na historii kutnohorského pivovaru (nejstaršího ve Středních Čechách), plánujeme 3 obchodní zástupce v KH a okolí  a jednoho v Praze, zajímavý potenciál vidíme například v Brně.

Máme novou recepturu (kopíruje současné trendy)  i novou technologii, ale nezapomínáme ani na pamětníky původního kutnohorského piva a doufáme, že oni to ocení. Chceme, aby se naše pivo opět stalo v regionu oblíbeným, aby ho lidé zase vzali za své. Spolupracujeme s místními distributory, organizacemi, spolky“.

Slovo si vzal i sládek Ing. Jakub Hájek, který uvedl: „Myslím si, že naše pivo odchází z pivovaru ve velmi dobré chuťové, technologické i hygienické kvalitě a v konkurenci obstojí.“

Představil i různé výrobky, kromě těch již „zavedených“ například pivo „cyklistické“, slabší, určené hlavně pro léto, nebo naopak silnější podzimní, či v dubnu ve vybraných provozovnách nabízené zelené pivo.

V roce 2018 prodal Měšťanský pivovar Kutná Hora  6 000 hl piva, přičemž poměr lahvového a sudového byl zhruba stejný. Letos je plánováno rapidní zvýšení asi na trojnásobek (s tím, že poměr se změní ve prospěch sudového piva).

S pivovarem spolupracuje ( a je jím podporována) kutnohorská kapela Pekař, která nejen vystoupí na Kutnohorském pivobraní (18.5. spolu s několika dalšími muzikanty, vstupenky budou podstatně levnější než v minulosti a zdarma zaručují jak jedno pivo, tak prohlídku pivovarského zařízení), ale pivo z Kutné Hory sebou vozí i na své šňůře po celé republice. Pekař: „Kutnohorské pivo nám lidé trhali z rukou“.

Co vše jsme se na tiskovce ještě dozvěděli: Záměr zřídit v areálu pivovaru hospodu trvá, pivovar má přímo v Kutné Hoře řadu partnerů, zejména tam, kde pochopili, že turisté mají zájem ochutnat místní speciality.

Slad je ze sladovny Zábřeh, kapacita pivovaru 50 000 hl. Účastníci „tiskovky“ měli možnost prohlédnout si i moderní zařízení pivovaru, zejména špičkovou plnicí linku. Na zdraví!

FotogalerieMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hlMěšťanský pivovar Kutná Hora hodlá ztrojnásobit výstav piva: Loni 6 000 hl, letos už 20 000 hl
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM