Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

MAS Posázaví rozdělí další dotace z Operačního programu Zaměstnanost

MAS Posázaví rozdělí další dotace z Operačního programu Zaměstnanost
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 13.3.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Místní akční skupina (MAS) Posázaví vyhlásila druhou výzvu k předkládání žádostí o dotace z Operačního programu Zaměstnanost (OP Z). JE NA NI ALOKOVÁNO 10,401 MILIONU KORUN. OPRÁVNĚNÝMI ŽADATELI MOHOU BÝT NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE, OBCE, DOBROVOLNÉ SVAZKY OBCÍ A ORGANIZACE ZŘIZOVANÉ OBCEMI. ŽÁDOSTI O PODPORU BUDOU PŘIJÍMÁNY DO 30. DUBNA 2019 DO 12:00.

„Výzva se týká Fiche (oblasti podpory) 5 – Sociální a komunitní služby. Okruh žadatelů byl rozšířen o nestátní neziskové organizace. Minimální výše celkových způsobilých výdajů přitom může být jeden milion Kč a maximální výše byla stanovena na deset milionů korun.

Míra podpory se pohybuje v závislosti na typu žadatele od 95 do 100 procent,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. Realizace projektů musí být dokončena do 31. 12. 2022.

MEZI PODPOROVANÉ OBLASTI PATŘÍ MIMO JINÉ AKTIVITY MÍSTNÍCH SAMOSPRÁV VEDOUCÍ K OPTIMALIZACI ČINNOSTI A VÝKONU SOCIÁLNÍ PRÁCE NA DANÉM ÚZEMÍ, A TO VČETNĚ PERSONÁLNÍHO ZAJIŠTĚNÍ. TÝKÁ SE TO ZEJMÉNA PREVENTIVNÍCH AKTIVIT, POSILOVÁNÍ VZÁJEMNÝCH VAZEB A SPOLUPRÁCE MEZI OBYVATELI, ORGANIZACEMI A INSTITUCEMI.

PODPOROVÁNY BUDOU PROJEKTY ZAMĚŘENÉ NA PARTICIPATIVNÍ METODY PRÁCE S KLIENTY A OSOBAMI OHROŽENÝMI SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍM, NA ROZVOJ SÍŤOVÁNÍ SLUŽEB NEBO MULTIDISCIPLINÁRNÍ SPOLUPRÁCI.

O dotaci se mohou ucházet také projekty zaměřené na komunitní sociální práci, tedy nad rámec zákonem stanovených základních činností sociálních služeb.

Aktivity ucházející se o podporu musí mít přímou vazbu na sociální začleňování nebo prevenci sociálního vyloučení osob. Gestorem komunitní sociální práce musí být kvalifikovaný sociální pracovník.

Aktuální informace a dokumenty k výzvě jsou  na  http://leader.posazavi.com/cz/Projekty.aspx v sekci CLLD 2014–2020, Programový rámec Zaměstnanost.

MAS Posázaví rozdělí do roku 2020 z evropských fondů přes 170 milionů Kč. Oblasti podpory vycházejí z programových rámců vzešlých ze Strategie komunitně vedeného místního rozvoje Posázaví (SCLLD),  odsouhlasené Ministerstvem pro místní rozvoj.

Autor článku: Jaroslava Tůmová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM