Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 20. března 2019
logo

MARTIN STARÝ na stránkách spolku Denemark Kutná Hora: Bubnování u menhirů nám pokřtil deštík.

MARTIN STARÝ na stránkách spolku Denemark Kutná Hora: Bubnování u menhirů nám pokřtil deštík.
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.7.2018, Aktualizováno: 4.7.2018 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

V sobotu 23. června proběhlo u menhirů už po několikáté bubnování ku příležitosti letního slunovratu. Letos, na rozdíl od předchozího roku, přijel do Kutné Hory zase Sam, Modrý medvěd.

Vzal s sebou nejen svoje bubny, které kolovaly mezi návštěvníky, ale i velký stan, za který jsme mu byli nakonec všichni vděční. Program byl letos připravený perfektně, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Bohužel celodenní vítr a přeháňky odradily většinu lidí od návštěvy. S Tomem a Robertem jsme vše během dopoledne připravili, kolem oběda přijel Sam a ve třech jsme v tom největším větru stavěli  velký osmiboký stan. To samo o sobě bylo dobrodrůžo.  Ti, co zůstali, si to přes všechny přírodní živly pořádně užili.

Některé děti si vyzkoušely, jak se hledá detektorem kovu, poslechli jsme si Samovo povídání. Bubnování se nakonec uskutečnilo kvůli počasí přímo ve stanu, kde hořel oheň a vařil se v trampské konvici neustále čaj.

Přednáška Pavla Nováka a Ivana Kozáka ani nebyla. Rozjetí bubeníci je nepustili ani ke slovu  Naopak příchod Dušana, Jany a Míry byl oživením zvuku bubnů a všichni si s nimi velice rádi zahráli. Pro mne osobně bylo tohle setkání přátel z Kutné Hory (přijel se na nás na chvíli podívat i Slávek Beneš) a lidmi z celé ČR, od Chebu až po Karvinou, krásnou oslavou narozenin.

Vyvrcholením celého večeru byla ohňová show. Spíše tedy plivající trio v pořádném větru  Mnozí z nás u menhirů zůstali, přespali ve velkém stanu nebo ve stanech svých a ráno jsme si povídali až do oběda zase u táborového ohně a čaje, vonícího kouřem. Bylo to super, pohodové, komorní. Za rok zase na viděnou.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM