Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Letošní Kefír naředil déšť. I tak se bavily tisíce rodin. Poprvé od pátku do neděle

Letošní Kefír naředil déšť. I tak se bavily tisíce rodin. Poprvé od pátku do neděle
Foto: Zdeněk Hejduk
 
Publikováno: 7.9.2018 v 8:00
Rubrika: Kultura

Vystoupily desítky kapel a divadel, točily se pankové labutě nebo atypický kolotoč z Francie, svištěly trávožéry. Hitem šestého ročníku festivalu pro celou rodinu se o uplynulém víkendu na Kačině u Kutné Hory staly cedrové koupací sudy s horkou vodou, ze kterých bejbypankáči sledovali hlavní scénu.

Po třech měsících sucha a veder udeřil v sobotu 1. září na Kačině vytrvalý déšť. ​ “​ Musím poděkovat hlavně rodičům, že měli i v tomhle počasí odvahu přivézt svoje bejbypankáče a vypít s námi letošní Kefír, ačkoliv byl trochu naředěný, ” reagoval festivalový hostitel Kašpárek v rohlíku s tím, že všichni si několik měsíců přáli, aby pršelo, a jen Kefír to konečně dokázal splnit.

I přes nepřízeň počasí nakonec dorazily více než 4 tisíce lidí. A ti podle reakcí nelitovali. “​ Bylo to dokonalé, na déšť jsme se vybavili, a i když to bylo s naším tříletým a čtyřletým babypankáčem trochu těžší, dali jsme to od začátku do konce.

Shodli jsme se na závěr, že zlatý déšť oproti třicítkovým vedrům,​ ” uvedla například jedna z návštěvnic Stáňa Musilová. Program nebylo třeba zásadně upravovat, změny se dotkly převážně specifických atrakcí. “​

Sekačky ale jezdily, kadeřníci stříkali číra, nově létaly pankové labutě, velkou odezvu vzbudil atypický kolotoč obsluhovaný herci z Francie nebo zahraniční kapela MissTrash​, která svými vystoupeními na hranici mezi muzikou a divadlem bavila publikum po celém areálu“, shrnul programový ředitel Kefíru Michal Thomes.

Hitem letošního ročníku se jednoznačně staly cedrové koupací sudy s horkou vodou, ze kterých bylo možné i za deště a chladu v plavkách sledovat hlavní hudební scénu. Na té rakouská kapela ​ The Vegetable Orchestra​ zahrála na zeleninu, ze které po koncertě pro posluchače uvařila polévku.

Vystoupila ​ Gaiah Mesiah​, ​ Sto zvířat​, ​ Bombarďák​ nebo  Jiří Schmitzer​. Vyvrcholením sobotního programu se stal již tradičně ​Kašpárek v rohlíku​, který představil čtyři písně z chystané desky.

Část návštěvníků využila také možnosti přespat v takzvané Čtvrti snů. Ve festivalovém kempu letos poprvé pobyli už od pátku až do neděle. Užili si bonusový program včetně půjčovny spinkáčků, sluchátek s pohádkou, noční stezky nebo společné snídaně.

Novinkou bylo dětské autokino, v němž bejbypankáči ze šlapacích autíček a na sedačkách vymontovaných z Land Roverů sledovali světovou předpremiéru pohádkového pásma Karkulka a sedm trpaslíků.

Festival Kefír se koná pravidelně první zářijovou sobotu v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Na předchozích pět ročníků, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady více než 30 tisíc lidí z celého Česka.

Autor článku: Hana Kružíková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Výstava na Hrádku se pro velký zájem prodlužujeNOVÉ INFORMACE pro uchazeče o služební poměr u Policie ČR v roce 2019Výjezdy profesionálních i dobrovolných hasičů našeho regionu v období od 10. do 15. 1. 2019Jedinečné taneční nabízejí výuku a radost z tance pro děti s handicapem
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM