Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. června 2019
logo

Letošní Kefír naředil déšť. I tak se bavily tisíce rodin. Poprvé od pátku do neděle

Letošní Kefír naředil déšť. I tak se bavily tisíce rodin. Poprvé od pátku do neděle
Foto: Zdeněk Hejduk
 
Publikováno: 7.9.2018 v 8:00
Rubrika: Kultura

Vystoupily desítky kapel a divadel, točily se pankové labutě nebo atypický kolotoč z Francie, svištěly trávožéry. Hitem šestého ročníku festivalu pro celou rodinu se o uplynulém víkendu na Kačině u Kutné Hory staly cedrové koupací sudy s horkou vodou, ze kterých bejbypankáči sledovali hlavní scénu.

Po třech měsících sucha a veder udeřil v sobotu 1. září na Kačině vytrvalý déšť. ​ “​ Musím poděkovat hlavně rodičům, že měli i v tomhle počasí odvahu přivézt svoje bejbypankáče a vypít s námi letošní Kefír, ačkoliv byl trochu naředěný, ” reagoval festivalový hostitel Kašpárek v rohlíku s tím, že všichni si několik měsíců přáli, aby pršelo, a jen Kefír to konečně dokázal splnit.

I přes nepřízeň počasí nakonec dorazily více než 4 tisíce lidí. A ti podle reakcí nelitovali. “​ Bylo to dokonalé, na déšť jsme se vybavili, a i když to bylo s naším tříletým a čtyřletým babypankáčem trochu těžší, dali jsme to od začátku do konce.

Shodli jsme se na závěr, že zlatý déšť oproti třicítkovým vedrům,​ ” uvedla například jedna z návštěvnic Stáňa Musilová. Program nebylo třeba zásadně upravovat, změny se dotkly převážně specifických atrakcí. “​

Sekačky ale jezdily, kadeřníci stříkali číra, nově létaly pankové labutě, velkou odezvu vzbudil atypický kolotoč obsluhovaný herci z Francie nebo zahraniční kapela MissTrash​, která svými vystoupeními na hranici mezi muzikou a divadlem bavila publikum po celém areálu“, shrnul programový ředitel Kefíru Michal Thomes.

Hitem letošního ročníku se jednoznačně staly cedrové koupací sudy s horkou vodou, ze kterých bylo možné i za deště a chladu v plavkách sledovat hlavní hudební scénu. Na té rakouská kapela ​ The Vegetable Orchestra​ zahrála na zeleninu, ze které po koncertě pro posluchače uvařila polévku.

Vystoupila ​ Gaiah Mesiah​, ​ Sto zvířat​, ​ Bombarďák​ nebo  Jiří Schmitzer​. Vyvrcholením sobotního programu se stal již tradičně ​Kašpárek v rohlíku​, který představil čtyři písně z chystané desky.

Část návštěvníků využila také možnosti přespat v takzvané Čtvrti snů. Ve festivalovém kempu letos poprvé pobyli už od pátku až do neděle. Užili si bonusový program včetně půjčovny spinkáčků, sluchátek s pohádkou, noční stezky nebo společné snídaně.

Novinkou bylo dětské autokino, v němž bejbypankáči ze šlapacích autíček a na sedačkách vymontovaných z Land Roverů sledovali světovou předpremiéru pohádkového pásma Karkulka a sedm trpaslíků.

Festival Kefír se koná pravidelně první zářijovou sobotu v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Na předchozích pět ročníků, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady více než 30 tisíc lidí z celého Česka.

Autor článku: Hana Kružíková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Královské stříbření Kutné Hory se konalo již po osmadvacátéVítání léta v Čáslavi podpořilo i krásné počasíKutnohorský fotoklub našel sídlo v Koukolově vileEvropská jazyková cena Label 2019 je na kutnohorské Masaryčce!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM