Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 8. dubna 2020
logo

Kuželkářský Memoriál Bohumila Duse se konal v Kutné Hoře po pětatřicáté!

Kuželkářský Memoriál Bohumila Duse se konal v Kutné Hoře po pětatřicáté!
Foto: Jiří Halfar
 
Publikováno: 2.2.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

Na kuželně v Kutné Hoře se odehrál v týdnu od 4. do 14. ledna 2018 již 35. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2017 -2018 a konal se za podpory Města Kutné Hory.

Na kutnohorskou kuželnu zavítalo celkem 69 dvojic. Téměř polovina hráčů dosáhla výkonů vyšších než 450 poražených kuželek, jedenáct hráčů překonalo bájnou pětistovkovou hranici, celkem 34 dvojic překonalo 900 kuželek a jedna dvojice dosáhla na metu vyšší než 1000 shozených kuželek. V mužské kategorii byli nejlepší Daniel Braun z KK PSJ Jihlava hrající Interligu a Filip Dejda ze Sokola Kolín hrající v Rakousku Superligu. Třetí místo za výkon 985 kuželek obsadili domácí Jiří Barbora a přeloučský Jiří Sedlák. V ženské kategorii zvítězily prvoligové hráčky Anna Sailerová a Irini Sedláčková z SK Žižkov Praha výkonem 917 poražených kuželek a vybojovaly si účast ve finále MČR dvojic, třetí místo obsadily Jana Abrahámová hrající za domácí Spartu a Monika Wajsarová z Dynama Liberec, když porazily 886 kuželek. Ve smíšené kategorii zvítězila dvojice Roman Weiss ze Sokola Kolín hrající Bundesligu za SK Sparkasse Lambach a Zuzana Holcmanová z KK Jiří Poděbrady výkonem 959 poražených kuželek. Výkony na tomto turnaji byly mnohem vyšší než v minulém ročníku. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší kolínský Filip Dejda, když porazil 519 kuželek, druhé místo obsadil domácí hráč Tomáš Jelínek výkonem 513 poražených kuželek a třetí místo vybojoval Roman Weiss ze Sokola Kolín 511 kuželek. Nejlepší žena Alena Dunková z Nového Boru zůstala těsně pod hranicí pětistovky výkonem 497 kuželek.

Podrobnosti: www.kuzelkykh.webnode.cz, Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Autor článku: Jiří Halfar
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM