Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 14. srpna 2020
logo

Kutnohorští kynologové včera, dnes a zítra

Kutnohorští kynologové včera, dnes a zítra
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 19.1.2015 v 7:00, Aktualizováno: 13.1.2015 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V tuto dobu se všichni, tedy i kynologové, otáčí za uplynulým rokem, hodnotí co se podařilo a na čem je nutné ještě zapracovat. V posledních letech bylo mnoho energie členů odčerpáváno stavbou klubovny, která je v současné době před dokončením. V následujícím období chceme tuto energii a také větší část našich skromných finančních prostředků překlopit tam, kam patří, to je do sportovní činnosti.

Mimo sportu bychom chtěli v příštím období pokračovat v pořádání kurzů pro veřejnost. Tato naše aktivita je v životě kutnohorských obyvatel už zaběhnutá a má pozitivní ohlasy. Při hodnocení roku 2014 bychom měli poděkovat všem instruktorům kurzů pro veřejnost, kteří tuto činnost vykonávají na úkor svého volného času a výcvik vlastního psa. Také bychom měli zmínit sportovní úspěch naší členky Ivy Čadinové, která se svou fenou německého boxera vybojovala 1. místo na klubovém mistrovství ČR v disciplíně IPO 2.

V roce 2015 máme v plánu uspořádání zkoušek z výkonu na jaře a na podzim, v letním období v areálu budou probíhat dva výcvikové tábory a v jednání je pořádání klubové výstavy plemene psa v podzimním období. A co děláme nyní? Letošní začátek zimy výcviku přeje a psům jsou svátky lhostejné, takže většina kynologů cvičí a trénuje bez ohledu na svátky a vánoční čas.

Co bychom měli vědět: Psům a zvířatům všeobecně svátky vadí a to „díky“ používání pyrotechniky. Oslavy s příchodem Nového roku se dají přežít, lze se na to připravit. Jenže dnes je zvykem házet petardy od Mikuláše do půlky ledna. Lidé, zamysleme se.

 

Autor článku: Petr Lodinský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM