Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Kutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopu

Kutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopu
Foto: HZS
 
Publikováno: 25.10.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Hasiči všech tří směn územního od Kutná Hora postupně absolvovali ve dnech 9., 22. a 23. října odbornou přípravu pod vedením velitele stanice HZS Kutná Hora mjr. Mgr. Martina Bezděka a velitele stanice HZS Slaný npor. Ing. Martina Vondry. 

Výcvik byl zaměřen na techniku pažení výkopů a následné záchranné práce v takto zabezpečených prostorech. Použito bylo vybavení z technického kontejneru, který je dislokován na stanici HZS Kutná Hora a je předurčen právě pro tyto zásahy.  

Hasiči využívali speciální hydraulické rozpěrné válce Holmatro a dřevěné desky, kterými zajistili stěny v blízkosti zasypaného figuranta. Po zajištění stěn sestoupili do výkopu a zajistili osobu, kterou pak pomocí nosítek a lan vytáhli.

Hasiči si vyzkoušeli stabilizaci různých tvarů výkopů a variant závalů na velmi nestabilním podloží. Metodická příprava záchrany zavalených nebo zasypaných osob byla připravena tak, aby se scénáře jednotlivých situací co nejvíc podobaly reálným podmínkám.

Odborná příprava hasičů ze stanic Kutná Hora, Čáslav, Zruč nad Sázavou a Uhlířské Janovice byla ukončena vyhodnocením vedoucími výcviku mjr. Mgr. Martinem Bezděkem a npor. Ing. Martinem Vondrou.

FotogalerieKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopuKutnohorští hasiči se zdokonalovali v záchraně osob z výkopu
Autor článku: Redakce OK, autor fotogalerie: HZS
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM