Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 8. dubna 2020
logo

Kutnohorští florbalisté se umístili v divizi na šestém místě

Kutnohorští florbalisté se umístili v divizi na šestém místě
Foto: rs
 
Publikováno: 26.3.2017 v 13:00
Rubrika: Sport

Florbalisté mužského A-týmu Kutné Hory mají za sebou úspěšnou sezónu, která nabídla spoustu zářivých okamžiků, plno emocí a interesantních zápasů. Oproti loňskému tažení, kdy do poslední chvíle bojovali o záchranu divize, měli příjemnější starosti. Když se v závěru základní části rozhodovalo o dvou postupujících do play off o Národní ligu, měla Kutná Hora stále šanci. V klíčových momentech však postrádal mladý tým okolo trenéra Jana Třískaly patřičné zkušenosti a mnohdy i štěstí. V konečném součtu dosáhl mužský A-tým na šestou pozici s celkovým ziskem 37 bodů. Jenom tři body za třetími Kobylisy, které si společně s druhými Wizards DDM Praha 10 zajistily účast v play off. První sice skončily Královské Vinohrady, ale jelikož se jedná o B-tým, který nemá nárok hrát třetí nejvyšší soutěž v České republice, zabojují o Národní ligu jiné dva již zmiňované pražské týmy.

    Kutná Hora od úvodu sezóny střídala dobré zápasy s těmi špatnými, ovšem v nesmírně vyrovnané tabulce, kterou letošní ročník nabídl, to nebylo tak znát. Rozestup mezi třetím a osmým místem je šestibodový. Můžeme vypíchnout zápas předposledního kola, kdy Kutnohorští předvedli dokonalé zmrtvýchvstání. V utkání s pražskými Wizards ztráceli svěřenci trenéra Třískaly před druhou přestávkou pět branek, nevzdali se a ze zápasu odešli jako vítězové, když obrat dokonali necelou minutu před koncem základní hrací doby (8:9). Borce z města pod Barborou mohou těšit dvě vítězná derby s Kolínem. Oba duely se odehrály ve Zruči nad Sázavou, ten první Kutná Hora ovládla poměrem 7:5 a druhý dokonce 9:4.

    Během sezóny dosáhl dvou historických milníků útočník Jan Štípek, který nejprve v zápase s Bohemians „B“ zaznamenal svůj 700. kanadský bod a poté v zápase s Kolínem nastoupil ke svému 300. utkání.

    Něco málo ze statistik… Kutná Hora celkem vyslala na branky soupeřů 621 střel při úspěšnosti 21%. Při skóre 130:116 je Kutná Hora s počtem obdržených branek druhá, nejméně jich dostal už jenom vítěz Divize z Vinohrad. V přesilových hrách nebyla tolik produktivní, celkové číslo 21% řadí tým v této oblasti na předposlední místo tabulky. Nasbírala 119 trestných minut a v oslabení si počínala o trochu lépe, úspěšnost 71%.

    Kanadské bodování týmu ovládl Ondřej Štifter s 35 body (24+11), v celkovém pořadí to vyneslo 16. místo. Druhý byl Jan Dus (32 b.) a třetí Jan Štípek (30 b.). Mezi nahrávači kraloval Marek Reithar se 16 přihrávkami. Brankářské statistiky opanoval Bohuslav Bochníček, který se stal nejlepším i v celkové statistice mezi všemi brankáři Divize.

    Dres áčka Kutné Hory v této sezóně oblékli: brankáři Bohuslav Bochníček, Jaroslav Dlouhý a hráči v poli Marek Reithar, Antonín Tvrdík, Martin Zelený, Petr Listík, Jan Dus, Ondřej Štifter, Jiří Schwarz, Jiří Petrásek, Jiří Vokřál, Lukáš Staňo, Josef Chalupa, Ondřej Spurný, Jakub Jedlička, Roman Martínek, Štěpán Bochníček, Václav Rejna, Michal Kareš, Aleš Kuchař, Ondřej Špalek, Jan Štípek, Ondřej Schwarz a k jednomu utkání nastoupil Martin Blahník. Trenér Jan Třískala a vedoucí družstva Bohuslav Bochníček st.

Chceš se stát členem naší florbalové rodiny? Hoď ostych za hlavu a neváhej přijít mezi nás na trénink. Přivítáme mezi sebou nové tváře jakéhokoliv věku. Více informací na telefonu 723 286 172 (předseda oddílu – Jan Třískala), nebo na webových stránkách www.fbckutnahora.cz a na facebooku FBC Kutná Hora – florbal.

Autor článku: jb
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM