Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 14. listopadu 2018
logo

Kutnohorská školní liga v miniházené zahájila již 11. ročník!

Kutnohorská školní liga v miniházené zahájila již 11. ročník!
Foto: archiv Sparty
 
Publikováno: 5.11.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V pátek 2. listopadu 2018 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem již 11. ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže se představí všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T.G.Masaryka. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2018/2019. V plánu je odehrát celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku.

Opět se hraje ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 3 školy /. Jednotlivé turnaje se hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut.

Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání. Loňská vítězství v soutěži obhajují týmy ZŠ Žižkov /1.-3.třídy/ a ZŠ T.G.Masaryka /4.-5.třídy/.

Úvodní turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4. - 5. tříd tým ZŠ Žižkov s bilancí 2 vítězství a 1 remízy. Ve vyrovnaném kádru se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Šklíba a Kostrec, branky však zaznamenali i všichni ostatní.

O bod zpět na 2.místě skončil tým ZŠ T. G. Masaryka, zde byl největší oporou nejlepší střelec celého turnaje Vácha, dobře si vedl i Mimra O další bod zpět skončil na 3. místě tým ZŠ Jana Palacha, za kterou se nejvíce dařilo dvojici Balvín – Měmcová. 

A na 4. místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou dal převážnou část branek Škrabana. Nejlepší jednotlivci turnaje 4. - 5. třídy: Brankář – Matyáš POSPÍŠIL /ZŠ Žižkov/, hráč – Kateřina NĚMCOVÁ /ZŠ Jana Palacha/, střelec – Jakub VÁCHA /ZŠ T.G.Masaryka/ - 27 branek.

V kategorii 1.-3.tříd startovaly také týmy ze všech 4 kutnohorských základek a vítězství v úvodním turnaji vybojoval bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. Ten měl problém pouze v utkání s TGM, kdy zvítězil těsně o branku, v ostatních dvou utkáních nedal soupeřům žádnou šanci.

Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Čábelka – Janoušek.  Na 2. místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ T.G.Masaryka, který se opíral hlavně o nejlepšího střelce turnaje Kouta, který dal valnou část branek svého týmu. 

Na 3. místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Jana Palacha, zde se brankově nejvíce prosazovala dvojice Šálený – Junek. Čtvrté místo obsadil bez zisku bodu tým ZŠ Kamenná stezka. Sedm hráčů týmu nastřílelo v turnaji pouze 10 branek, výrazněji se nikdo neprosadil.

Tak snad až příště. Nejlepší jednotlivci: Brankář – Josef ZAHRADNÍK /ZŠ Kamenná stezka /, hráč – Matěj ŠÁLENÝ /ZŠ Jana Palacha/, střelec – Tadeáš KOUT /ZŠ T.G.Masaryka/ - 26 branek.

První turnaj 11. ročníku ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Hlavním sponzorem této dlouholeté populární akce pro školní týmy je ale Město Kutná Hora. Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové pořadatelského oddílu TJ SPARTA – Matěj Novotný, Nicolas Rakaš, Jan Kail, Jakub Rybář a Ondřej Salák, všechno hráči, kteří touto soutěží v minulosti prošli.

A všem patří velký dík za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 12 utkání a v 8 týmech z obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 64 mladých vyznavačů miniházené. Druhý turnaj KŠL se bude konat zřejmě ve čtvrtek 6.prosince 2018, místo bude ještě upřesněno.

Autor článku: Petr Vobořil
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM