Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Kutnohorská školní liga v miniházené zahájila již 11. ročník!

Kutnohorská školní liga v miniházené zahájila již 11. ročník!
Foto: archiv Sparty
 
Publikováno: 5.11.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V pátek 2. listopadu 2018 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem již 11. ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže se představí všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T.G.Masaryka. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2018/2019. V plánu je odehrát celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku.

Opět se hraje ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 3 školy /. Jednotlivé turnaje se hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut.

Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání. Loňská vítězství v soutěži obhajují týmy ZŠ Žižkov /1.-3.třídy/ a ZŠ T.G.Masaryka /4.-5.třídy/.

Úvodní turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4. - 5. tříd tým ZŠ Žižkov s bilancí 2 vítězství a 1 remízy. Ve vyrovnaném kádru se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Šklíba a Kostrec, branky však zaznamenali i všichni ostatní.

O bod zpět na 2.místě skončil tým ZŠ T. G. Masaryka, zde byl největší oporou nejlepší střelec celého turnaje Vácha, dobře si vedl i Mimra O další bod zpět skončil na 3. místě tým ZŠ Jana Palacha, za kterou se nejvíce dařilo dvojici Balvín – Měmcová. 

A na 4. místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou dal převážnou část branek Škrabana. Nejlepší jednotlivci turnaje 4. - 5. třídy: Brankář – Matyáš POSPÍŠIL /ZŠ Žižkov/, hráč – Kateřina NĚMCOVÁ /ZŠ Jana Palacha/, střelec – Jakub VÁCHA /ZŠ T.G.Masaryka/ - 27 branek.

V kategorii 1.-3.tříd startovaly také týmy ze všech 4 kutnohorských základek a vítězství v úvodním turnaji vybojoval bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. Ten měl problém pouze v utkání s TGM, kdy zvítězil těsně o branku, v ostatních dvou utkáních nedal soupeřům žádnou šanci.

Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Čábelka – Janoušek.  Na 2. místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ T.G.Masaryka, který se opíral hlavně o nejlepšího střelce turnaje Kouta, který dal valnou část branek svého týmu. 

Na 3. místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Jana Palacha, zde se brankově nejvíce prosazovala dvojice Šálený – Junek. Čtvrté místo obsadil bez zisku bodu tým ZŠ Kamenná stezka. Sedm hráčů týmu nastřílelo v turnaji pouze 10 branek, výrazněji se nikdo neprosadil.

Tak snad až příště. Nejlepší jednotlivci: Brankář – Josef ZAHRADNÍK /ZŠ Kamenná stezka /, hráč – Matěj ŠÁLENÝ /ZŠ Jana Palacha/, střelec – Tadeáš KOUT /ZŠ T.G.Masaryka/ - 26 branek.

První turnaj 11. ročníku ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Hlavním sponzorem této dlouholeté populární akce pro školní týmy je ale Město Kutná Hora. Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové pořadatelského oddílu TJ SPARTA – Matěj Novotný, Nicolas Rakaš, Jan Kail, Jakub Rybář a Ondřej Salák, všechno hráči, kteří touto soutěží v minulosti prošli.

A všem patří velký dík za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 12 utkání a v 8 týmech z obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 64 mladých vyznavačů miniházené. Druhý turnaj KŠL se bude konat zřejmě ve čtvrtek 6.prosince 2018, místo bude ještě upřesněno.

Autor článku: Petr Vobořil
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM