Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Kutnohorská průmyslovka je moderní školou s atraktivními technickými obory vzdělání

Kutnohorská průmyslovka je moderní školou s atraktivními technickými obory vzdělání
Foto: VOŠ a SPŠ KH
 
Publikováno: 8.11.2019
Rubrika: Zpravodajství

Pro posílení konkurenceschopnosti české ekonomiky ve světě je velmi důležitá výchova technicky vzdělaných odborníků, specialistů disponujících znalostmi moderních technologií a praktickými dovednostmi při jejich každodenním používání.

Kutnohorská Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky je vzdělávací institucí, která směřuje své studenty na dráhu profesionálů v oborech 26-41-M/01 Elektrotechnika a 18-20-M/01 Informační technologie.

Jedná se o obory, kde z řad zaměstnavatelů pociťujeme velký „hlad“ po kvalifikovaných zaměstnancích. Této poptávce odpovídá i konkrétní nabídka dobře placených pracovních pozic.

Škola navazuje na stopadesátiletou tradici odborného školství v Kutné Hoře. Její počátky směřují do konce devatenáctého století, kdy byl ve městě založen spolek Řemeslnická beseda, který sdružoval řemesla a živnosti různých oborů. Ten v roce 1870 zřídil Průmyslovou školu pokračovací.

V současnosti je zřizovatelem školy Středočeský kraj. Škola je zařazena do sítě škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a je akreditovaná pro střední a vyšší odborné studium.

Přes svou bohatou, převážně strojně orientovanou historii, je nyní moderní školou s nadstandardní výukou informačních a komunikačních technologií, školou zabývající se nejmodernějšími trendy v oblasti automatizovaných a řídicích systémů.

Základ vzdělávání tvoří elektrotechnické předměty a předměty informačních technologií a jazyková příprava s důrazem na aktivní znalost angličtiny. Každý žák se v průběhu studia účastní odborných praxí, které doplňují jeho teoretické znalosti.

Studium na škole je zakončeno maturitou z českého jazyka a literatury, cizího jazyka nebo matematiky a vybraných profilových odborných předmětů.

Ve školním roce 2020/2021 budou studenti čerpat mnoho benefitů z výuky ve zcela nových laboratorních a dílenských prostorách.

Díky nejmodernějším technologiím, které škola letos nakoupila z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (IROP), zažijí nové možnosti výuky zabezpečovací techniky, řízení inteligentních budov, průmyslové automatizace a virtualizace počítačových systémů.

Laboratoř mechatroniky jim nabídne nové elektro-pneumatické komponenty a robotické systémy. Kombinace stavebnicových systémů s elektronickými pohony a senzory s možností programování jim umožní tvořit neuvěřitelné, vzrušující a podnětné robotické projekty.

Nové výukové systémy podporují předměty Mechatronika, Automatizační technika, Mikroprocesorová technika, Operační systémy, Počítačové sítě a Zabezpečovací technika.

Je tedy nesporné, že kutnohorská průmyslová škola poskytuje svým absolventům kvalitní přípravu, která jim zajistí výhodnější startovací pozice na technických univerzitách a tím i kvalitnější budoucí uplatnění na trhu práce.

Škola investuje do vzdělávání svých studentů.

Dny otevřených dveří na škole proběhnou v sobotu 30. listopadu 2019 od 9.00 do 15.00 hodin a ve středu 8. ledna 2020 od 14.00 do 17.00 hodin.

Autor článku: VOŠ a SPŠ KH
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM