Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 26. května 2020
logo

Kutnohorská nemocnice patří do skupiny tří objektů, jež kraj vybral pro záměr dosáhnout energetických úspor

Kutnohorská nemocnice patří do skupiny tří objektů, jež kraj vybral pro záměr dosáhnout energetických úspor
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 15.3.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Středočeský kraj bude využívat při svých záměrech cílených na energetické úspory v krajských budovách metodu EPC. Ta spočívá v tom, že si investice na sebe úsporami vydělají. Dodavatel navrhne opatření, zrealizuje je a zároveň se zaručí za určité energetické úspory.

Za zrealizovaný projekt nedostane peníze najednou, ale bude dostávat zaplaceno ve splátkách postupně v průběhu osmi až deseti let, a to ze skutečně dosažených provozních úspor. Do první skupiny projektů financovaných touto metodou jsou zařazeny tři budovy, další vlna by se měla týkat zhruba 120 budov.

„Jde o metodu, kterou lze využívat jen u některých budov. Pro nás je důležité, že se dodavatel za energetické úspory, které projektoval, ručí. Dostane zaplaceno z reálných provozních úspor dosažených v důsledku jím navržených a zrealizovaných opatření,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO 2011).

RADA STŘEDOČESKÉHO KRAJE V PONDĚLÍ SCHVÁLILA PRVNÍ TŘI PROJEKTOVÉ ZÁMĚRY TÝKAJÍCÍ SE ENERGETICKÝCH ÚSPOR SE ZARUČENÝM VÝSLEDKEM. KRAJ NA PŘÍPRAVU ŽÁDOSTÍ O DOTACI, ADMINISTRACI PROJEKTŮ A PŘÍPRAVU VEŘEJNÉ ZAKÁZKY NA DODAVATELE ENERGETICKÝCH OPATŘENÍ, SOUVISEJÍCÍCH S TĚMITO ZÁMĚRY, PŘISPĚJE ZE SVÉHO ROZPOČTU DOHROMADY VÍCE NEŽ DVĚMA MILIONY KORUN.

JDE O OBJEKTY NEMOCNICE KUTNÁ HORA, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav a Krajského úřadu Středočeského kraje. Cílem projektů je snížení energetické náročnosti všech tří objektů, které jsou v majetku Středočeského kraje. Opatření, při nichž chce kraj využít dostupné moderní technologie, by měla přinést významné úspory nákladů na energie.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM