Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 17. června 2019
logo

Kutnohorská Masaryčka potřetí boduje v mezinárodní soutěži Světové dědictví očima dětí

Kutnohorská Masaryčka potřetí boduje v mezinárodní soutěži Světové dědictví očima dětí
Foto: Zdenka Mačinová
 
Publikováno: 31.5.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Ve výtvarných soutěžích se Základní škole T. G. Masaryka Kutná Hora často daří získávat nejrůznější ocenění. Třešničkou na dortu je trojnásobný úspěch žákyň naší školy v Mezinárodní výtvarné soutěži Světové dědictví očima dětí.

Letos šlo  již o 24. ročník této soutěže a výstavy, kterou pro děti z měst světového dědictví organizuje město Banská Štiavnica při příležitosti jeho zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Poprvé za naši školu slavila úspěch v roce 2016 Tereza Neprašová,   loňském roce to byla Nikola Karbusická a v letošním roce nám velkou radost udělalo krásné 3. místo v kategorii 13-15 let, které za svou práci obsadila Ayalguu (Lenka) Khulan (na snímku s diplomem a svou prací). 

Do soutěže bylo letos zasláno 1 668 prací z více než  120 škol z 27 měst světového dědictví z 19 zemí – účastnily se děti z ČR, Gruzie, Chile, Maroka, Portugalska, Azerbajdžanu, Lotyšska, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Rakouska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Brazílie, Ruska, Malajzie, Makedonie, Itálie a Slovenska.

Stejně jako v předešlých letech byla naše žákyně pozvána na slavnostní vernisáž výstavy do Banské Štiavnice, kde obdržela diplom a krásné ceny. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci nejen školy, ale i našeho města.

Autor článku: Zdenka Mačinová, ředitelka ZŠ TGM Kutná Hora
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM