Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Kutnohořané a další z obyvatel našeho regionu: Zbystřete pozornost!

Kutnohořané a další z obyvatel našeho regionu: Zbystřete pozornost!
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.11.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Vedení kraje navázalo na své rozhodnutí z letošního roku, kdy podpořilo celou řadu projektů soukromých majitelů památkových objektů při jejich obnově a hodlá v tom pokračovat i v dalších letech.

„Pro letošní rok bylo pro tento účel uvolněno rozhodnutím zastupitelů 30 milionů korun, pro rok příští bychom chtěli uvolnit stejnou výši finančních prostředků. Věřím, že zastupitelé tento náš záměr svým hlasováním podpoří,“ řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která vznik tohoto dotačního programu iniciovala.

RADA KRAJE PROTO SCHVÁLILA PROGRAM 2019 NA OBNOVU PAMÁTEK URČENÝCH K SPOLEČENSKÉMU VYUŽITÍ A JEHO VYHLÁŠENÍ S TÍM, ŽE SCHVÁLÍ-LI TENTO DOTAČNÍ PROGRAM ZASTUPITELÉ, BUDE LHŮTA PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ STANOVENA OD 18. DO 25. ÚNORA 2019.

Dotaci bude možné poskytnut žadatelům na obnovu kulturních památek pro společenské využití, která zahrnuje akce obnovy nemovitých kulturních památek zapsaných v Ústředním seznamu kulturních památek ČR, jež splňují alespoň některé z následujících kritérií:

Využití objektů pro spolkový a společenský život regionu související s objektem (reference o stávajícím využití), dopravní dostupnost památky pro nejširší veřejnost, dokončená uzavřená etapa, vícezdrojové financování, naléhavost opravy, připravenost akce obnovy, popis možnosti spolkového využití po ukončení akce obnovy, způsob užívání památky v posledních třech letech.

Akce obnovy bude muset být dokončena do 31. 12. 2020. „Minimální výše požadované dotace v rámci tohoto tematického zadání na obnovu kulturních památek pro společenské využití činí 500 tisíc korun. Její maximální výše je stanovena na 7 milionů korun a minimální spoluúčast žadatele je stanovena na 20 % z celkových uznatelných nákladů.

Dotace kraje se tak poskytuje do výše maximálního podílu 80 % z celkových uznatelných nákladů,“ upřesnil radní pro oblast kultury a památek Karel Horčička (ČSSD). Návrh hodnocení žádostí provede Odbor kultury a památkové péče a zástupce Národního památkového ústavu.

Po schválení zastupitelstvem kraje bude Program 2019 na obnovu památek určených ke společenskému využití i jeho vyhlášení zveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup na úřední desce Středočeského kraje od 10. 12. 2018 do 30. 04. 2019.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM