Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. května 2020
logo

Kutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičů

Kutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičů
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 8.4.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V pátek 5.4. patřilo Palackého náměstí v Kutné Hoře hasičům – lidem i technice, ale také mnoha občanům, kteří si jsou vědomi nezastupitelné role, kterou tato profese v současném světě zastává.

Hasiči zasahují v podstatě denně, dnes už zdaleka nejen u požárů, ale zachraňují hodnoty a životy rovněž při odstraňování následků živelných pohrom, bouřek, povodní, asistují zdravotníkům i policii  a stále častěji pomáhají u dopravních nehod.

Co vše se změnilo od ustavení profesionálních hasičů v Kutné Hoře nelze ani vyjmenovat. Alespoň část techniky, pomůcek, strojů, vozidel jsme si mohli prohlédnout na zmíněném náměstí (za to, že mi umožnil, abych byl alespoň trochu „v obraze“ děkuji řediteli územního odboru HZS Kutná Hora plk. Ing. Jiřímu Pokornému). 

Upozornil mě na průřez technikou, která sloužila buď přímo v Kutné Hoře nebo okolí před mnoha lety až k té nejnovější a nejmodernější. Na automobilový žebřík, tyčící se vysoko k obloze (s dosahem 37 metrů).

Na různé typy cisteren (rovněž od starších k současným). Na několik pavilonů (stanů) – od stanu prevencí rizik přes fotografie, mapující výstavbu kutnohorské stanice až k jejímu otevření 1.12. 1998, z činnosti a vybavení územních oborů, přes ukázky nejčastějších příčin požárů.

Pracoviště, zjišťující příčiny požárů, soutěže pro děti (na něž čekaly drobné odměny) až třeba k videospotům (na výběr jich bylo dvacet) s historickou i současnou tématikou.

Nechyběla lezecká skupina se svou technikou – vše jste si mohli důkladně prohlédnout, doslova ohmatat, využít informací, které poskytli zkušení profesionálové i jejich kamarádi z řad hasičů dobrovolných.

Neslavili pouze hasiči své padesátileté jubileum. Slavili jsme všichni spolu s nimi.

FotogalerieKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičůKutná Hora si připomněla 50 let profesionálních hasičů
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Archiv OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM