Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Kutná Hora je u návštěvníků stále oblíbenější v roce 2018 padl rekord!

Kutná Hora je u návštěvníků stále oblíbenější v roce 2018 padl rekord!
Foto: Jiří Coufal
 
Publikováno: 7.2.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

NÁVŠTĚVNOST. Za rok 2018 evidovaly kutnohorské památky rekordní počet návštěvníků, a to celkem 1 223 827 osob.Návštěvnost památek je srovnatelná s rokem 2017. Oproti roku 2016 se jedná o cca 11% nárůst. 

Celková návštěvnost Kutné Hory se dá pouze odhadovat. Předpokládáme-li, že návštěvník zavítá průměrně do 2- 3 památek a přičteme-li také počet účastníků na kulturních akcích, pohybuje se celková návštěvnost města přes půl milionu osob za rok.

Od roku 2013 je trend návštěvnosti Kutné Hory rostoucí. Nejnavštěvovanější památkou zůstává i nadále kostnice, za ní následuje chrám sv. Barbory, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a České muzeum stříbra.

ČINNOST ODDĚLENÍ CESTOVNÍHO RUCHU A FONDU CESTOVNÍHO RUCHU. Z rozpočtů Oddělení cestovního ruchu a Fondu cestovního ruchu se v loňském roce opět aktualizovaly a vytiskly základní informační materiály, jako jsou MAPA MĚSTA a propagační leták města, který je na informačních centrech dostupný v 15 jazykových mutacích.

„Tento leták a mapu distribuujeme i mezi ubytovatele a restauratéry v rámci Kutné Hory a okolí. Dále zajišťujeme distribuci na pražská informační centra, veletrhy a na zahraniční zastoupení agentury Czech Tourism,“ řekla vedoucí oddělení Eliška Tivodarová.

V roce 2018 se také zrodila první kutnohorská USE IT mapa! Čím dál tím oblíbenější a známější koncept mapy pro individuální cestovatele přibližuje město návštěvníkům očima místních obyvatel.

Světlo světa spatřil také svého druhu první kutnohorský leták s nabídkou zaměřenou konkrétně pro RODINY S DĚTMI v české i anglické jazykové verzi. Oba tyto projekty byly z velké části spolufinancovány Fondem cestovního ruchu.

Z Fondu cestovního ruchu v roce 2018 byla dále realizována outdoorová kampaň v Praze a reklamní kampaně na sociálních sítích. Ke konci roku se Fond finančně podílel na nákupu nového vánočního osvětlení a na části programu o předvánočních sobotách. Za přípravu adventního programu patří velké  poděkovaní paní Mgr. Editě Dvorské, která celý koncept navrhla a dobrovolně organizačně zajistila.

Od začátku dubna do konce října se ve spolupráci s agenturou Czech Tourism uskutečnilo 24 fam a press tripů ze zahraničí. Celkem město navštívilo 226 novinářů a zástupců cestovních kanceláří z různých zemí světa, kteří dále ve svých médiích či nabídkových katalozích Kutnou Horu propagují.

Za spolupráci na fam a press tripech patří velké poděkování zejména Římskokatolické farnosti Sedlec, Římskokatolické farnosti Arciděkanství Kutná Hora, Průvodcovské službě p. o., Českému muzeu stříbra, Dačickému domu, Muzeu čokolády a dalším partnerům.

Díky velmi vydařenému celostátnímu Fóru Asociace turistických informačních center, které se konalo v listopadu loňského roku a přilákalo na 200 odborníků z oblasti cestovního ruchu, máme skvělé ohlasy a akce měla i propagační dopad.

Nejenže si mnozí již rezervovali pobyt v Kutné Hoře a vrátí se k nám na soukromý výlet, ale také nás v dubnu čeká další velká návštěva, která bude čítat na 150 kempařů z celé Evropy.Věříme, že letošní sezóna bude minimálně stejně úspěšná, jako ta loňská, a to i díky novinkám, které si pro návštěvníky Kutná Hora letos přichystá.

Autor článku: Eliška Tivodarová, OCRM
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM