Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Kutná Hora: 36. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance 17. - 19. května 2019

Kutná Hora: 36. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance 17. - 19. května 2019
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 13.5.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Přehlídka, která systematicky mapuje tanec jako tvůrčí interakci mezi pedagogem a dítětem (1968–2018) vstupuje do druhého půlstoletí.

Prestižní oborová přehlídka zve širokou veřejnost NA PÁTEČNÍ A SOBOTNÍ VEČER VŽDY OD 19 HODIN V MĚSTSKÉM TYLOVĚ DIVADLE nazvaný Dítě v tanci, jako mozaiku toho nejlepšího, co vzešlo ze 14 krajů na 12 krajských postupových přehlídkách.

Výstupy z tvůrčích tanečních a hudebních dílen pro děti Tanec v exteriéru budou pro veřejnost uvedeny  v neděli od 14 hodin v zahradách GASK (mokrá varianta v MTD), a celou přehlídku definitivně uzavřou.

Pro pedagogy a studenty jsou připraveny odborné semináře, pro dětské účastníky nechybí večerní prohlídka pamětihodností města Kutná Hora, taneční semináře a dílny. Letošní přehlídka, společně s překotným jarem vykvetla v pestrou paletu 240 tanců na krajských postupových přehlídkách, kterých se účastnilo téměř 2400 dětí, tanečnic a tanečníků.

Z tohoto bohatství programová rada přehlídky přijala všechny krajské nominace. Uvidíme tak společně ve dvou přehlídkových večerech 26 choreografií, ve kterých účinkuje 285 tanečnic a tanečníků.

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Antonína Staňka a Města Kutná Hora. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA a Městské Tylovo divadlo Kutná Hora, spolupořádá GASK Kutná Hora.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM