Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Kutná Hora: 36. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance 17. - 19. května 2019

Kutná Hora: 36. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance 17. - 19. května 2019
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 13.5.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Přehlídka, která systematicky mapuje tanec jako tvůrčí interakci mezi pedagogem a dítětem (1968–2018) vstupuje do druhého půlstoletí.

Prestižní oborová přehlídka zve širokou veřejnost NA PÁTEČNÍ A SOBOTNÍ VEČER VŽDY OD 19 HODIN V MĚSTSKÉM TYLOVĚ DIVADLE nazvaný Dítě v tanci, jako mozaiku toho nejlepšího, co vzešlo ze 14 krajů na 12 krajských postupových přehlídkách.

Výstupy z tvůrčích tanečních a hudebních dílen pro děti Tanec v exteriéru budou pro veřejnost uvedeny  v neděli od 14 hodin v zahradách GASK (mokrá varianta v MTD), a celou přehlídku definitivně uzavřou.

Pro pedagogy a studenty jsou připraveny odborné semináře, pro dětské účastníky nechybí večerní prohlídka pamětihodností města Kutná Hora, taneční semináře a dílny. Letošní přehlídka, společně s překotným jarem vykvetla v pestrou paletu 240 tanců na krajských postupových přehlídkách, kterých se účastnilo téměř 2400 dětí, tanečnic a tanečníků.

Z tohoto bohatství programová rada přehlídky přijala všechny krajské nominace. Uvidíme tak společně ve dvou přehlídkových večerech 26 choreografií, ve kterých účinkuje 285 tanečnic a tanečníků.

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Antonína Staňka a Města Kutná Hora. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA a Městské Tylovo divadlo Kutná Hora, spolupořádá GASK Kutná Hora.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM