Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Krásná výstava, ušlechtilý cíl, problémy s elektronickou evidencí tržeb...

DRUHÉ NEJVĚTŠÍ MĚSTO NAŠEHO REGIONU PODPORUJE VÝSTAVNÍ ČINNOST – NA VERNISÁŽ SE DOSTAVIL HOJNÝ POČET LIDÍ.

Krásná výstava, ušlechtilý cíl, problémy s elektronickou evidencí tržeb...
Výstava prací ZUŠ v Kutné Hoře.Foto: ing. Vladimír Havlíček
 
Publikováno: 13.4.2018 v 12:00
Rubrika: Kultura

Vernisáž výstavy uměleckých děl dětí výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka (ZUŠ) Čáslav se konala v pondělí 9. dubna ve výstavní síni na náměstí Jana Žižky z Trocnova.

Výstava prací žáků, které vznikly pod vedením Renaty Janouškové, bude trvat až do 22. dubna. Výstava je pořádána ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav. Výtvarný obor na čáslavské ZUŠ funguje pod vedením Renaty Janouškové již sedmým rokem. Paní Janoušková zúročila zkušenosti z DDM a také z čáslavského střediska Diakonie.

Rodiče dětí jsou spokojeni nejen s odborným vedením i  přístupem k dětem. Pro Renatu Janouškovou jsou děti především rovnocenní partneři. Vede je k diskuzi, k přemýšlení, podporuje v nich tvůrčí iniciativu. A děti to umí ocenit. Zájmem o výtvarné umění i vztahem ke „své“ paní učitelce. Však ho také vyjádřili krásnými květinami! Ale není vše „zalité sluncem“.

Každý rok jsou umělecké výrobky prodávány a výtěžek je věnován nadaci Dobrý anděl s cílem, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc. Částka se mnohdy blíží k 15 000 Kč! Letos se bohužel žádný obrázek neprodá.

Do cesty se postavily problémy s elektronickou evidencí tržeb. Ale nebyla by to optimistka Renata Janoušková, aby neprohlásila: „Do příštího roku i tento problém zvládneme!!!“ Držíme palce.

Autor článku: ing. Vladimír Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM