Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Koně a lidé aneb krásný den na empírovém zámku Kačina, plný zábavy i poučení

Koně a lidé aneb krásný den na empírovém zámku Kačina, plný zábavy i poučení
Foto: Jakub Svoboda
 
Publikováno: 9.10.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Již tradiční Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině se těšily v krásném počasí v sobotu 6. října velkému zájmu návštěvníků. Je samozřejmé, že „hlavní slovo“ měli koně a jezdci, ale program celého dne byl hodně rozmanitý, pestrý a zajímavý.

Zahájení obstaraly lovecké fanfáry a koncert lesních rohů, následovaly jezdecké ukázky, mezi nimiž nadchla barokní ukázka na starokladrubských vranících. Hosté slavností se potěšili i pohádkou s koňmi (Ať žijí duchové), dětským vystoupením, drezúrou fríských koní.

Klub Falconia předvedl sokolnictví v součinnosti s koňmi, několikrát se děti radovaly z divadelní pohádky, velmi zaujala dřevorubecká exhibice, stejně jako ukázka orby. Po poledni nastoupili na plochu před zámkem jezdci Hubertovy jízdy, kteří měli mimo jiné v programu i skokovou ukázku.

Koncert světově proslulého baskytarristy Pavla Jakuba Ryby si vysloužil značný aplaus, stejně jako později koncert proslulé romské skupiny Terne Chave. Nudit se nemohl nikdo.

Vždy bylo na co se dívat, co si prohlížet (výstava automobilových veteránů, historických traktorů, řemeslná tržnice, kovárna, výstavy obrazů (jedna z nich prezentovala dílo dalšího Kutnohořana, Andreje Németha), dostalo se na módu, květiny, koření, byliny a pochopitelně prohlídky zámku (tematicky oživené), atd.

Velký ptrostor na slavnostech měly děti: Od tvořivé dílny přes jízdy na koních, seznámení se zvířaty, svezení ve voze, taženém koňmi až k dlabání dýní. Již zmíněné vlídné počasí babího léta bylo k tomu všemu jakousi prémií.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM