Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 17. června 2019
logo

Knihovna a muzeum v Čáslavi slaví v letošním roce deset let společné práce

Knihovna a muzeum v Čáslavi slaví v letošním roce deset let společné práce
Foto: zak
 
Publikováno: 31.10.2015 v 16:00, Aktualizováno: 30.10.2015 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V tomto roce uplynulo již deset let od chvíle, kdy došlo k propojení městského muzea a městské knihovny do jedné organizace pod společným vedením. Městské muzeum a knihovna Čáslav tak již řadu let velmi úzce spolupracují. Jak se za tímto obdobím ohlíží ředitelka uvedené organizace, paní Soňa Dedíková, která v této funkci působí od samého začátku?

"Pokud bych měla zhodnotit propojení obou dříve samostatných organizací, jsem přesvědčena, že to byl dobrý krok," konstatovala Soňa Dedíková v úvodu rozhovoru. "Vše se uskutečnilo v době, kdy probíhaly i mnohé další změny ve městě, které měly vliv i na další vývoj situace v knihovně i muzeu. Paradoxně hovořím například o otevření nové základní školy v Sadové ulici. Původní dvě budovy základních škol nebyly již totiž schopny pojmou všechny děti, které se potom učily i v dalších prostorách - například v budově, kde nyní sídlí právě městská knihovna. S otevřením nové školy došlo k přesunu části dětí právě do Sadové a město mohlo poskytnout uvolněné prostory k rekonstrukci pro potřeby knihovny. Ta doposud sídlila v přízemí budovy radnice v poněkud stísněných prostorách. Dnes mohu říci, že i v současnosti, po celých deseti letech, je podoba čáslavské knihovny obdivována jak jejími uživateli, tak i odbornou veřejností.

Spolupráce knihovny a muzea se kladně projevuje také například při pořádání nejrůznějších přednášek a dalších akcí, které připravují společně pracovníci obou částí jedné organizace," potvrdila Soňa Dedíková.

Součástí Městského muzea a knihovny Čáslav je také informační středisko, sídlící přímo v centru města na Žižkově náměstí, které poskytuje svoje služby jak turistům, tak ale i místním obyvatelům. "Také vybavení tohoto centra i jeho činnost propojuje knihovnu a městské muzeum, stejně jako navazující studovna.

Během uvedených deseti let poskytla tato forma organizace a nové prostory pro knihovnu a výstavní síň na Žižkově náměstí nespočet příležitostí k uspořádání různorodých akcí, z nichž můžeme vyzdvihnout například přednášky v rámci tak zvané Univerzity volného času nebo založení Literárního klubu doktorky Nadi Benešové, pod jehož taktovkou se každoročně koná čáslavská literární soutěž," doplnila další informace ředitelka Městského muzea a knihovny Čáslav, která je s možnostmi a činností této organizace spokojena. Snad jen, jako všude jinde, i zde by bylo třeba více financí, například na nákup nových knih. To je ale skutečnost, s níž se potýkají snad všechny obdobné instituce v republice. 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM