Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 17. června 2019
logo

Ke studentské brigádě Zelené město se připojili i klienti Domova Barbora

Ke studentské brigádě Zelené město se připojili i klienti Domova Barbora
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 28.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 22.7.2014 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V pondělí 14. 7. byla zahájena letní studentská brigáda Zelené město, která se koná za podpory společnosti Philip Morris ČR a.s. a Nadačního fondu Slunce pro všechny. Skupina dvaceti studentů se vypravila do centra města. Budou čistit chodníky od plevelů a zlepšovat celkově jeho vzhled. Během čtyř týdnů budete moci brigádníky potkat i např. na Královské procházce, turistických stezkách a na mnoha dalších místech.

Do projektu se zapojili i klienti chráněného bydlení z Domova Barbora Kutná Hora, poskytovatele sociálních služeb. Budou uklízet a zkrášlovat okolí domu v Jiráskových sadech, kde bydlí. Vyčistí chodníky a posbírají odpadky v okolí. Pomáhat při zlepšování prostředí se snaží i mimo projekt Zelené město. Společně s dalšími klienty upravují okolí Domova Barbora a před domem v Jiráskových sadech by rádi obnovili zaniklou skalku. „Klienti chráněného bydlení se dle svého přání a aktuálního stavu zapojují i do řady dalších činností a aktivit, např. výtvarných a rukodělných prací,“ podotkla ředitelka Domova Barbora Kutná Hora Jitka Řepová. Veřejnost má možnost vidět jejich výrobky na pravidelných výstavách, na dnech otevřených dveří v Domově Barbora Kutná Hora. Tyto výrobky jsou oceňovány i na řadě celostátních výstav.

Chráněné bydlení je služba určena osobám s mentálním i kombinovaným postižením lehčího stupně, které jsou za podpory asistentů schopny se zapojit do běžného života a žít víceméně samostatně.

Posláním chráněného bydlení je vytvořit pro ty, kdo nemohou trvale samostatně žít doma, důstojné a bezpečné prostředí chráněného bytu, podporovat je ve snaze prožívat svůj život aktivně, zachovávat si lidskou důstojnost a sociální vazby. V neposlední řadě jim pomáhat jim s vytvářením, upevňováním a rozvíjením sociálních návyků a jiných dovedností.

 

Autor článku: Lucie Štolbová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM