Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. června 2019
logo

Jubilejní sezónu Dusíkova divadla Čáslav otevře Slavnostní koncert Evy Urbanové

Jubilejní sezónu Dusíkova divadla Čáslav otevře Slavnostní koncert Evy Urbanové
Foto: Petr Adámek
 
Publikováno: 10.1.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Jubilejní 150. divadelní sezónu Dusíkova divadla v Čáslavi zahájí první dáma české opery s renomovaným komorním tělesem - Moravským klavírním triem. Díky fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu se Eva Urbanová stala první dámou české operní scény.

Již bezmála dvacet let patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace v zahraničí. K nejvýznamnějším trofejím Evy Urbanové patří Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni  a americká cena Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias (Nebeská Aida: Slavné operní árie).

V roce 2003 získala v Torontu ve spolupráci s Kanadskou operní společností cenu Dora Mavor Moore za vynikající operní představení, opět za ztvárnění Kostelničky. Její nahrávka Fibichovy Šárky pod taktovkou sira Charlese Mackerrase byla v roce 2001 nominována na Grammy. 

V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie. Moravské klavírní trio: Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha – violoncello.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM