Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Jména mrtvých obětí zněla v mnoha městech, jedním z nich byla i Kutná Hora.

Jména mrtvých obětí zněla v mnoha městech, jedním z nich byla i Kutná Hora.
Byla čtena jména obětí holocaustuFoto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 15.4.2018, Aktualizováno: 13.4.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Jom ha – šoa, VEŘEJNÉ ČTENÍ JMEN OBĚTÍ HOLOCAUSTU SE V KUTNÉ HOŘE KONALO VE ČTVRTEK 12. DUBNA v prostorách před Spolkovým domem zhruba od 14 do 15 hodin.

Před mikrofon předstupovali členové rady města, místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st., knihovnice, studenti a pedagogové, „obyčejní“ občané, kteří zjevně chtěli vyjádřit nejen smutek nad předčasnou smrtí miliónů lidí, ale také naléhavou připomínkou zvěrstev druhé světové války upozornit na zrůdnost i zhoubnost rasismu, nacismu, nacionalismu.

Jméno za jménem splývalo ze rtů řečníků – a každé bylo vykřičníkem, bolestnou připomínkou, alarmujícím argumentem pro náš svět:  Zapomenout nelze, připustit cokoli obdobného by byl další nestvůrný zločin, ať již  zaštítěný jakoukoli ideologií...

V další části čtvrtečního odpoledne se konala BESEDA S AUTOREM ŘADY PUBLIKACÍ O OSUDECH KUTNOHORSKÝCH ŽIDŮ, dnes již renomovaným odborníkem a znalcem, stále však zaníceným badatelem a oddaným strážcem památky lidí, vyhlazovaných a týraných ve jménu zcestné hitlerovské ideologie, Markem Lauermannem.

V besedě pochopitelně zaznělo jméno nedávno zesnulé, světově proslulé kutnohorské rodačky Dagmar Lieblové, Marek Lauermann rovněž ozřejmil, jak se dostal k životnímu poslání, kterým je mapovat a připomínat život (nejen) kutnohorských Židů, atd.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM