Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Jména mrtvých obětí zněla v mnoha městech, jedním z nich byla i Kutná Hora.

Jména mrtvých obětí zněla v mnoha městech, jedním z nich byla i Kutná Hora.
Byla čtena jména obětí holocaustuFoto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 15.4.2018, Aktualizováno: 13.4.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Jom ha – šoa, VEŘEJNÉ ČTENÍ JMEN OBĚTÍ HOLOCAUSTU SE V KUTNÉ HOŘE KONALO VE ČTVRTEK 12. DUBNA v prostorách před Spolkovým domem zhruba od 14 do 15 hodin.

Před mikrofon předstupovali členové rady města, místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st., knihovnice, studenti a pedagogové, „obyčejní“ občané, kteří zjevně chtěli vyjádřit nejen smutek nad předčasnou smrtí miliónů lidí, ale také naléhavou připomínkou zvěrstev druhé světové války upozornit na zrůdnost i zhoubnost rasismu, nacismu, nacionalismu.

Jméno za jménem splývalo ze rtů řečníků – a každé bylo vykřičníkem, bolestnou připomínkou, alarmujícím argumentem pro náš svět:  Zapomenout nelze, připustit cokoli obdobného by byl další nestvůrný zločin, ať již  zaštítěný jakoukoli ideologií...

V další části čtvrtečního odpoledne se konala BESEDA S AUTOREM ŘADY PUBLIKACÍ O OSUDECH KUTNOHORSKÝCH ŽIDŮ, dnes již renomovaným odborníkem a znalcem, stále však zaníceným badatelem a oddaným strážcem památky lidí, vyhlazovaných a týraných ve jménu zcestné hitlerovské ideologie, Markem Lauermannem.

V besedě pochopitelně zaznělo jméno nedávno zesnulé, světově proslulé kutnohorské rodačky Dagmar Lieblové, Marek Lauermann rovněž ozřejmil, jak se dostal k životnímu poslání, kterým je mapovat a připomínat život (nejen) kutnohorských Židů, atd.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM