Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Jana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměr

Jana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměr
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 12.11.2018 v 9:00
Rubrika: Kultura

Prostory Vinných sklepů Kutná Hora v bývalém voršilském klášteře se staly v sobotu 10. listopadu dějištěm slavnostního křtu nového CD Šansony sopranistky Jany Veberové (ženy s náherným hlasem a neuvěřitelnou energií – za relativně krátkou dobu od svého příchodu do Kutné Hory – Kaňku nejen stihla i při svých častých výjezdech na hostování do zahraničí celou řadu koncertů doma i v okolí, ale zapojila se do mnohých aktivit ku prospěchu města i jeho lidí).

Samozřejmě, že v průběhu večera zazpívala některé šansony Aznavoura, Edith Piaf i dalších velikánů tohoto žánru („nekopírovala“ a její originální, procítěný přístup budil uznání i neutuchající aplaus), na klavír ji doprovázela Táňa Vaněčková a na klarinet hrál zpěvaččin manžel Jaroslav Veber (kdoví, čeho všeho se od tohoto činorodého sadaře, chovatele koní, farmáře, truhláře dočkáme – na housle už jsme ho hrát slyšeli).

Kmotry nového CD představila Jana Veberová sama: Jedním byl šéf Vinných sklepů Lukáš Rudolfský (pokytl prostory, postaral se o občerstvení, sám zahrál na piáno, „odšpuntoval“ sekt a polil jím „novorozence“, s JV spolupracuje dlouhodobě a trvale) a druhým Kristýnka Linhartová z Křesetic... od okamžiku, kdy bylo vysloveno její jméno (a potom samozřejmě další), nabyl slavnostní křest dalšího rozměru, jak je ostatně u Jany Veberové již tradiční.

Přítomní si vyslechli dojemný příběh Kristýnky s dobrým koncem, který stručně můžeme identifikovat: transplantace srdce a neméně dojemné vystoupení jejího otce Jiřího Linharta. Ten mimo jiné řekl: „Dal jsem slib, že jestli vše dobře dopadne, budu pomáhat tam, kde je to potřeba“. 

Před hosty slavnosti pak předstoupil ředitel Oblastní charity Robert Otruba, aby poděkoval J. Linhartovi za dar 25 000 korun a informoval, že tyto peníze budou použity k úhradě pobytu špičkových terapeutů z Norska.

Na piáno zahrála Kristýnčina sestra Ester vlastní skladbu s tatínkovým textem, slzy dojetí se mísily s úsměvy, o jedné z aktivit neziskové organizace Kaňkovské sedlo  informovala Petra Vášová („Jedinečné taneční“  pro děti s poruchami autistického spektra, děti s lehkým mentálním postižením, Aspergerovým syndromem, vozíčkáře, chlapce a děvčata s různými poruchami osobnosti nebo vady řeči). 

Lidé popíjeli mladé víno, zazpívali si s Janou Veberovou a vzduchu byla zřetelně cítit vůně okamžiku, jakých v dnešní uspěchané a převážně konzumní společnosti není zase tak moc: Vůně solidarity, přátelství, lidství.

FotogalerieJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměrJana Veberová pokřtila své CD Šansony, slavnost měla i další, velmi emotivní rozměr
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM