Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 25. dubna 2019
logo

Hrr na mor – kampaň s cílem minimalizovat nákazu včelím morem pokračuje

Hrr na mor – kampaň s cílem minimalizovat nákazu včelím morem pokračuje
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 6.12.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Kampaň organizovaná kladenskou organizací Českého svazu včelařů, jejímž cílem je minimalizovat možnost nákazy včelím morem, bude pokračovat i v první polovině příštího roku. Radní Středočeského kraje se ji v pondělí 3. prosince rozhodli podpořit dotací ve výši 1,5 milionu korun.

„Včely jsou pro naši přírodu, ale například i pro ovocnáře, v podstatě nenahraditelné. Rozšíření nákazy včelího moru, a tím i radikální snížení počtu včelstev, by tedy mělo dalekosáhlé ekologické a ekonomické důsledky.

Proto jsme se rozhodli kampaň významně podpořit,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Pro včelaře je kampaň známá pod názvem „Hrr na mor“.

V jejím rámci by se mělo prověřit na výskyt moru zhruba 2500 vzorků, díky nimž se podaří zmonitorovat stav přibližně 40 tisíc včelstev.

„Pro včelaře by měla být díky dotaci k dispozici poradna, uskuteční se konference, budou se včelařům rozesílat informační materiály a kromě toho se budou dál rozvíjet webové stránky projektu,“ upřesnila hejtmanka.

Autoři projektu chtějí jednak odhalit neznámá ložiska moru, ale především včelařům poskytnout objektivní informace a poskytnout jim „první pomoc“ v případě nákazy jejich včelstev.

Sběr vzorků bude probíhat v zimních měsících – tzn. od prosince do druhé poloviny dubna. Poradenská a informační činnost by měla probíhat průběžně po celou dobu kampaně, tedy až do konce června 2019.

Náklady celého projektu, který se uskutečňuje už podruhé v řadě, dosáhnou částky 1,9 milionu korun, kraj se tedy na nich bude podílet téměř z 80 procent.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM