Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. ledna 2019
logo

Hromadná autobusová doprava po mnoha letech opět zamířila do centra Kutné Hory

Hromadná autobusová doprava po mnoha letech opět zamířila do centra Kutné Hory
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 12.6.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

 V pondělí 11. června 2018 byl spuštěn provoz nové autobusové linky MHD Kutná Hora č. 6: Hl. nádraží ČD-sídliště Šipší-Kamenná kašna-poliklinika, která je vedená přes centrum města a dochází na lince č.1 "poliklinika - aut.st. - hl.nádraží ČD" k uspíšení všech spojů vedených ze zastávky "poliklinika" na hlavní nádraží ČD o 2 minuty.

Linka bude v provozu v pracovních dnech a spoje jsou vedeny v hodinovém intervalu. První spoj začíná v zastávce "hl. nádraží ČD" ráno v 7,12, poslední spoj bude ukončen v zastávce "hl. nádraží ČD" večer v 17,48. 

Nová linka je vedena z hlavního nádraží přes sídliště Šipší, vynecháním všech tří zastávek na Masarykově třídě, do nově vybudovaných zastávek v centru města "Česká", "U Kamenného domu", "U Kamenné kašny" a končí v zastávce "poliklinika".

V opačném směru budou spoje zastavovat v centru města na zastáce "U Kamenné kašny", "Palackého náměstí" a "Sokolská" a dále budou pokračovat přes sídliště Šipší na hlavní nádraží ČD. 

Cestující budou na nové lince odbavováni za běžný tarif městské autobusové dopravy v Kutné Hoře a pro cestující, kteří jsou odbavováni „peněženkou“ je do 20 min. přestup na spoje MAD v Kutné Hoře zdarma. 

To vše vítají zejména v centru sídlící obchodníci a provozovatelé služeb, méně už památkáři. V tomto okamžiku je předčasné přínos nové linky hodnotit, hlavní slovo budou mít praktické zkušenosti. 

Zatím lze konstatovat, že autobusy na Palackého náměstí i v dalších částech historického jádra Kutné Hory vyžadují vyšší respekt  motoristů k dopravním značkám a dalším pravidlům  provozu ve městě.

Městská policie s nimi 11. 6. měla plné ruce práce (viz foto, na němž je zřejmé, že do prostoru zastávky nebylo možno vjet, ale věřme, že situace se brzy zlepší. Vždyť už dávné pořekadlo konstatuje, že „každý začátek je těžký...“-

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM