Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Hovoříme s čáslavským starostou Jaromírem Strnadem: Co přinese rok 2018 do Čáslavi?

Hovoříme s čáslavským starostou Jaromírem Strnadem: Co přinese rok 2018 do Čáslavi?
Foto: zak
 
Publikováno: 8.1.2018 v 7:00
Rubrika: Čáslav

Nový rok máme za sebou a život se pomalu vrací do starých kolejí, ačkoliv píšeme jiný letopočet. Mnohé zůstane stejné, mnohé se ale změní. Jak se dotkne rok 2018 života v Čáslavi? Jaké jsou plány a očekávání jeho obyvatel i vedení? To jsou témata, kterých se ujal starosta Čáslavi, inženýr Jaromír Strnad, jenž na přelomu minulého a tohoto roku poskytl Obzorům Kutnohorska obsáhlejší rozhovor.

"Největší akcí bude v roce 2018 dokončení rekonstrukce hotelu Grand na Žižkově náměstí. Jedná se o zprovoznění ubytovací části celého objektu, v němž byly již v minulých letech rekonstruovány restaurace i společenský sál. V roce 2018 tedy proběhnou poslední práce a celý hotel Grand bude plně využitelný ve své nové moderní podobě. Jedná se o investici ve výši osmnácti milionů korun.

Další velkou investiční akcí je nákup přístrojového vybavení pro městskou nemocnici, na který se podařilo získat dotaci ve výši pětapadesáti milionů korun. Celá akce musí podle podmínek zmiňované dotace proběhnout v tomto roce," zmínil starosta Čáslavi nejprve největší z plánovaných investičních akcí roku 2018. Zároveň ale dodal, že kromě těchto patrně nejviditelnějších změn se místní obyvatelé dočkají také dalších oprav a podobných zásahů ve městě.

"Z relativně menších připravovaných akcí nás v nadcházejícím roce čeká rekonstrukce kotelny základní školy v Masarykově ulici, oprava střechy střediska mateřské školy v téže ulici, rekonstrukce kotelny v mateřince u bašty a tak dále. Přibližně čtyřmi miliony počítá rozpočet města na pokračování stavebních prací, souvisejících s postupnou proměnou Dusíkova divadla. Zde se bude jednat o pokračování již zahájených prací, jako je oprava fasády nebo výměna oken a dojde také na rekonstrukci foyer divadla. Touto fází budou tedy po několika letech ukončeny stavební práce v objektu a následně je připravována ještě výměna sedaček v hledišti historické části divadla, stejně jako klimatizace. To jsou ale již plány na další roky," nastínil inženýr Jaromír Strnad, který také věří, že se v roce 2018 již podaří dovést do konce výběrové řízení na dodavatele prací v rámci projektu revitalizace zeleně ve městě, na který má město přislíbenu dotaci, tak, aby bylo možné akci také zrealizovat. "Hodně práce chceme odvést na rekonstrukcích komunikací ve městě. To souvisí i se skutečností, že plynárenská společnost plánuje poměrně rozsáhlou rekonstrukci této sítě, spojenou samozřejmě s výkopovými pracemi. V daných místech tedy následně budeme provádět opravy komunikací. Jde například o ulici Zahradní na Čeplově, ale rekonstrukce by se měly dočkat již také komunikace na Budíně. Zcela nově vzniknou vozovky a chodníky v rozvíjející se části Čeplova, pracovně nazvané Cihelna III. O opravách v dalších částech města bude rozhodnuto až v momentě, kdy budeme přesně znát výši využitelného přebytku hospodaření z roku 2017," informoval starosta Čáslavi a dále prozradil, že město již nyní připravuje také projekty, s jejichž realizací se počítá až v následujících letech.

"Jedná se například o přípravu projektu přeměny v současné době dlouho nevyužívaného a nevzhledného objektu bývalé školní jídelny v Masarykově ulici poblíž Ostrého rohu na malometrážní byty. Ty měly původně vzniknout v poslední doposud nevyužívané budově v areálu bývalých Žižkových kasáren. Ta se však při podrobném hodnocení ukázala jako jen velmi těžko rekonstruovatelná, respektive náklady na takovou proměnu by byly neúměrně vysoké. Město tedy bude usilovat o získání dotace na její likvidaci," vysvětlil inženýr Jaromír Strnad. Město ale podle jeho dalších slov ani v roce 2018 rozhodně nebude žít pouze akcemi technického typu. Neméně důležitá je podle něj také zábava pro co nejširší okruh obyvatel města. Jednou z nejnavštěvovanějších akcí, na kterou ve městě nezapomenou ani tentokrát, jsou jarní Čáslavské slavnosti. Mnoho akcí, ať již pořádaných přímo městem nebo jeho organizacemi, bude mít také vztah ke stému výročí vzniku Československé republiky a dalším významným výročím. První z kulturních akcí tohoto roku, pořádaných městem, bude již 12. ledna městský ples. Zkrátka - Čáslaváci se mají v roce 2018 opravdu na co těšit."Rád bych při této příležitosti popřál všem obyvatelům Čáslavi, ale i ostatních měst a obcí republiky, mnoho štěstí a úspěchů v nadcházejícím roce. Věřím, že se na jeho konci budeme moci s uspokojením ohlédnout a zrekapitulovat všechny jeho - a tedy vlastně naše - úspěchy," zakončil přáním všeho dobrého do roku 2018 starosta Čáslavi, inženýr Jaromír Strnad.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM