Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Hokejoví Sršni po sedmi kolech ještě neztratili ani bod, porazili HC Zlonice

Publikováno: 12.11.2015 v 16:00, Aktualizováno: 9.11.2015 v 7:00
Rubrika: Sport

HC Zlonice - SK Sršni Kutná Hora 3:5 (1:3, 1:0, 1:2). V sedmém kole krajské soutěže čekalo Sršně utkání ve Slaném proti HC Zlonice. Sestavu kromě zraněných hráčů komplikovala omluvenka L. Rudolfského a tak pohromadě zůstala jen druhá útočná formace. Stanislav Bednář opět zapojil mladé hráče a M. Meloun se ujal role kapitána.

Už od prvních minut bylo zřejmé, že tvrdě hrající domácí tým nedá svou kůži lacino. Vysoké tempo přineslo šance na obou stranách. O první branku se postaral druhý útok Sršňů, který přehrál domácí obranu. Tvrdík I. našel v sedmé minutě volného Jelínka, který rozvlnil zlonickou síť. Za půl minuty Pipek zajel do útočného pásma a dělovkou z dálky navýšil vedení. O další dvě minuty později Meloun zaskočil domácího brankáře, který čekal nahrávku střelou a zajistil tříbrankový náskok. Do první sirény se domácím podařilo snížit na 1:3 a vyrovnat střeleckou bilanci.

Ve druhé části byli Sršni aktivnějším týmem, ovšem branku nevstřelili. Po nevybíravém zákroku na L. Švába znervózněli a dopouštěli se faulů. Darovali tak soupeři dvakrát dvojnásobnou přesilovku a Zloničtí překonali Hermanna těsně před vypršením trestů. Třetinu vyhráli 1:0 a dostali se na kontakt. Do třetí části vlétli Sršni opět aktivně. Ve třetí minutě Jelínek přihrávkou nastartoval Charváta, který přebruslil obranu domácích a čtvrtým gólem Sršně uklidnil. Zloničtí se dostali do defenzivy a Sršni chtěli další branku. Tu se podařilo vsítit Tvrdíkovi I., který se neukvapil se zakončením nahrávky od svého bratra Jana. Vytáhl brankáře z brány a z ostrého úhlu vrátil svému týmu tříbrankové vedení. Domácím na obrat již nezbývaly síly. Po ojedinělém úniku domácího útočníka nařídil hlavní arbitr trestné střílení za obraný faul. Faulovaný hráč nájezd využil a uzavřel tak skóre na konečných 3:5. Sršni jsou tedy jako jediní v soutěži bez bodové ztráty a v osmém kole je čeká domácí derby proti HC Žabonosy. Pro oba soupeře to bude důležité utkání a tak bude v neděli 15.11. od 17:30 na co koukat.

Branky Sršňů: Jelínek (Jiří Tvrdík I.), Pipek, Meloun (Hynek), Charvát (Jelínek) Jiří Tvrdík I. (Jan Tvrdík) Sestava: Hermann – Siváček, Švejda, Meloun, Tvrdík II., Drahoňovský, L. Šváb, Sádlo, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Hynek, Charvát, M. Šváb (Fišar). Trenér: Stanislav Bednář

Autor článku: Hynek Macháček