Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 28. března 2024

Hokejisté Čáslavi (venku) i Kutné Hory (doma) ladili formu na očekávané derby

Publikováno: 10.1.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

TŘI BODY Z VLAŠIMI: Vlašim - Čáslav 1:4 (0:1, 1:1, 0:2).

Hokejisté HC Čáslav vstoupili do zápasového programu roku 2018 v sobotu na ledě ve Vlašimi. Vycestovala za nimi i řada fanoušků, která je hnala za vítězstvím 4:1. "Hráli jsme prakticky v domácím prostředí, já i hráči jim moc děkujeme," vzkázal na tribunu čáslavskému kotli trenér Tomáš Topol. Čáslavští začali mistrovské zápasy po vánoční přestávce tak, jak si představovali. "Kabinu začínáme ladit pro play-off, měli jsme k tomu i speciální tréninky," naznačil trenér Čáslavi Tomáš Topol. Čáslavští tak jeli na Vlašim připravení dobře. "Až na druhou třetinu, v kabině jsem musel trochu zvýšit hlas," poznamenal kouč a vysvětlil: "Měli jsme pět úplně zbytečných vyloučených, domácí jsme dostali na dostřel jednoho gólu na 1:2." V posledním dějství už ale z pohledu hostů bylo vše v pořádku. "Vše si sedlo do kolejí, kde to má být a ve Vlašimi jsme odehráli skvělé utkání," dodal k zápasu Tomáš Topol. A fanoušci čáslavského hokeje se mohou těšit na následující kolo, kdy v neděli 14. ledna od 17 hodin Čáslav přivítá Kutnou Horu. Domácí určitě budou chtít Sršňům oplatit porážku z jejich arény. "Derby všichni žijí, my to bereme jen jako další zápas," zdůraznil trenér. "Chceme se dostat do play-off a tomu podřizujeme všechno," navázal a pokračoval: "Samozřejmě půjde o sledované utkání, doufám, že před dobrou návštěvou. Pokusíme se odevzdat všechno tak, abychom zápas vyhráli."

Branky Čáslavi: Skokan, Kraučuk, Ježek, Borovanský. Čáslav: Škubal - Lang, Janata, Borovanský, Skokan, Ježek - Kůrka, Kadlec, Sladký, L. Muras, Křišťan - L. Svoboda, Šlejtr, Pipek, Šudoma, Kraučuk. (Krištof – Pánek).

SMOLNÁ PROHRA: SK SRŠNI Kutná Hora – HC Poděbrady 4:5 (2:3,1:1,1:1).

Zdeněk Jelínek: Doma jsme přivítali tým sousedící s námi v tabulce, soupeř výrazně proměnil sestavu, kromě mladých Kolíňáků angažoval i Lukáše Rindoše (víc než sto zápasů za Litvínov). Proti tomu tým Sršňů je hráčsky stabilní, hráči získávají zkušenosti (změny si vynutila absence P. Javůrka – vysvětlím v závěru). Gólově se prosadili první Sršni. Hosté vyrovnali a v přesilovce šli do vedení. Sršni srovnali skóre, ale v závěru třetiny po opakovaném oslabení inkasovali. V přestávce hlavní apel trenéra směřoval k důslednému bránění a časté střelbě., většinu pokynů Sršni dodrželi, ale další gól dali opět hosté. Sršňům ale stačilo jen několik desítek sekund na korekci. Ve 49. minutě, při přesilovce, to byla opět druhá pětka, která soupeře nepustila ze třetiny. Jan Tvrdík se dostal mezi kruhy, nahrál Jelínkovi, který vymetl “šibenici” a vyrovnal! Soupeř však ukázal, že přesilovky se mu daří a využil už třetí v ze sedmi. Když se domácí připravovali na závěrečný tlak, došlo ke zranění hráče hostí Žouželky. Ošetření trvalo několik minut, byla přivolána záchranka. Zbývalo jen několik desítek sekund, trenér Bednář sáhl k odvolání golmana, ale gól už nepadl a s Poděbrady Sršni nezískali opět ani bod. Soupeř dokázal využít tři přesilovky, my jedinou. S mírnou nadsázkou lze říct, že musíme hrát méně pro diváky a více pro body. Atraktivní derby sehrajeme 14. 1. v Čáslavi. Ta je na 2. místo východní skupiny, Sršni jsou 6. Závěrem: Petr Javůrek se stal hrdým otcem syna Kryštofa. Petrovi, mamince i jejich synovi přeju za sebe i za celý klub to nejlepší!

Sestava: Jelínek David, Kunášek Michal Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Tvrdík Jiří II., Šváb Ladislav, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Sádlo, Dytrych, Šváb M. Branky:Jelínek Matouš a Švejda po 2.

Autor článku: Redakce OK