Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 25. března 2019
logo

Hokejisté Čáslavi ve finále, fotbalové jaro startuje, florbal pomalu končí sezónu

Publikováno: 6.3.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

GENERÁLNÍ ZKOUŠKA NA JARO 2019 VYZNĚLA JASNĚ PRO DOMÁCÍ DIVIZNÍ CELEK. Čáslav - Kutná Hora 7:0 (5:0). Za deset minut bylo jasno: Domácí divizní celek vedl 3:0, v poločasu už 5:0. Ve druhém poločasu už tolik branek nepadlo, ale o dominanci Čáslaváků nebylo pochyb. Branky: 6., 54. K. Petrů, 8. Vančura, 11. vlastní, 21. Strnad, 39. Hannich, 84. Kopp. Rozhodčí: Pudil - Herda, Kučera. ŽK: Bílek. Čáslav: Karban - Skokan, Mráz (69. R. Vocel), Kunášek (69. Strnad) - J. Petrů, R. Vocel (46. Ronovský) - Strnad (46. Kopp), K. Petrů, Vančura, Hannich (46. Dastych) - Jícha (69.. Hannich). Trenér Radim Truksa. Kutná Hora: Jeřábek - Marek, Bílek, Filipec (54. Exner), Franc - Semrád - Hradílek, Wolf (72. Filipec), Nekvinda - Jak. Kulhánek (54. Šesták) - Kacafírek (54. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

FOTBALOVÉ JARO STARTUJE!Již o nadcházejícím víkendu se bude zase hrát o body, do čehož promluví i týmy z našeho regionu: DIVIZE 9. 3. od 14.30 FK Čáslav – FC Horky n/J.

KRAJSKÝ PŘEBOR 9. 3. od 14.30 TJ Sokol N. Strašecí – Sparta Kutná Hora. I. A TŘÍDA 10. 3.  od 14.30 AFK Semice – FK Čáslav B.

DRUHÝ ZÁPAS SEMIFINÁLE ROZHODL O TOM, ŽE SE MUSELO HRÁT JEŠTĚ JEDNOU. Mělník - Čáslav 3:2 pp (0:2, 2:0, 0:0). Po první třetině to vypadalo, že čáslavští hokejisté jsou už jednou nohou ve finále (i s ohledem na jasnou výhru v úvodním domácím střetnutí), ale druhou se jim tam už prostrčit nezdařilo. Ve vypjaté atmosféře před téměř 700 diváky šel zápas do prodloužení, v němž byl Mělník šťastnější. Branky Čáslavi: Navrátil, Křišťan. Čáslav: M. Svoboda - Lang, Šlejtr, M. Pipek, T. Pipek, Navrátil - Šulc, Janata, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Bílek, Kůrka, Borovanský, Ježek, Sladký - Jiří Vlach, L. Svoboda. Trenér Tomáš Topol.

PŘES MĚLNÍK DO FINÁLE!  Čáslav - Mělník 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). Ani třetí zápas s Mělníkem nebyl procházkou růžovým sadem, ale bojem o každou píď ledu. Domácí zahájili náporem, korunovaným gólem Bílka, ve druhé třetině šli do vedení 2:0, ale hosté nerezignovali. Na jejich snížení Čáslaváci odpověděli dalším gólem.

Postupně se dostali do vedení 5:2 a jejich soupeř (všechny branky vstřelil z přesilovek) už jen kosmeticky výsledek upravil. Čáslavští fandové (diváků bylo přes 600 stovek!) se mohli radovat. Finálovou sérii zahájí HC Čáslav ve středu 6. 3. proti Černošicím. Branky a asistence: 12. Bílek (Borovanský, Jiří Vlach), 23. Jiří Vlach (Borovanský), 33. Navrátil (T. Pipek), 43. Křišťan (Šulc), 44. Jiří Vlach (Bílek) - 29. Prejza (Litera), 43. Šubrt (Litera, T. Havel), 47. T. Havel (Litera, D. Havel). Vyloučení: 10/9, navíc Kraučuk 5 +  do konce.  Diváků: 635. Čáslav: M. Svoboda - Šlejtr, Lang, M. Pipek, T. Pipek, Navrátil - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Kůrka, Bílek, Borovanský, Jiří Vlach, Ježek. (Vich - L. Svoboda). Trenér Tomáš Topol.

MUŽSKÉ ÁČKO FBC KUTNÁ HORA MĚLO NA PROGRAMU POSLEDNÍ DVA ZÁPASY V TÉTO SEZÓNĚ.  Prague Tigers x FBC Kutná Hora 14:5 (6:1, 3:1, 5:3). Branky K. Hory: 9. Rejna (Dus), 32. Schwarz O. (Popek), 41. Rejna, 43. Spurný (Listík), 51. Staňo (Popek).Letošní sezóna je obzvláště vyrovnaná a florbal ukazuje svou krásu. Jednou máš svůj den a soupeři nasázíš 16 branek, podruhé se ti nedaří, všude jsi pozdě a prohraješ rozdílem třídy. Konstelace hvězd byla tentokrát na straně pražského celku, který tak výrazně zabojoval o konečné třetí místo.

Sestava K. Hory: Dlouhý (Bochníček B.) - Rejna, Listík, Vokřál, Schwarz J., Martínek, Schwarz O., Popek, Dus, Staňo, Spurný, Vojtěch, Tvrdík. FC Bučis Team x FBC Kutná Hora 6:5 pp (3:2, 1:0, 1:3 – 1:0). Branky K. Hory: 7. Vokřál (Martínek), 17. Martínek z TS, 46. Chalupa (Vojtěch), 47. Vokřál (Spurný), 53. Vokřál (Listík). Utkání nabídlo podobný průběh jako první vzájemný zápas. Tentokrát vyrovnávající gól v poslední minutě obstaral pražský tým, Bučis poslalo utkání do prodloužení brankou 10 vteřin před třetí sirénou.

V nastaveném čase si bonusový bod připsal domácí výběr. Díky této výhře slavil Bučis Team postup do nadstavbové části z prvního místa. Kutnohořané skončili přesně v polovině divizní tabulky, na 6. místě s 30 body. Sestava K. Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Rejna, Listík, Vokřál, Schwarz J., Martínek, Schwarz O., Popek, Dus, Chalupa, Spurný, Vojtěch, Tvrdík.

DOROSTENCI FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA V DOMÁCÍ HALE KLIMEŠKA VYHRÁLI I PROHRÁLI. FBC Kutná Hora x DDM Horní Počernice ORKA 3:7 (2:2, 1:2, 0:3). Branky K. Hory: Kodaj (Matucha), Vavřina, Malina (Němec M.).Utkání nenabídlo strhující podívanou, postrádalo kombinaci, i když se místy hra přelévala ze strany na stranu. Kutnohorští se museli při velké absenci hráčů základní sestavy spolehnout na mladší spoluhráče, přesto si starší žáci vedli nebojácně. Orka trestala každou chybu v domácí obraně.

FBC Kutná Hora x FBC Draci Říčany bílí 9:3 (1:1, 6:2, 2:0). Branky K. Hory: 2 Vavřina (Martin), 2 Martin (Klouček, Vavřina), 2 Kodaj, Klouček (Vavřina), Matucha (Kodaj), Němec M. Kutnohorští předvedli oproti minulému zápasu rozdílný výkon, houževnatý a týmovější. Říčany vynikaly po technické stránce a předváděly oku lahodící kombinační hru.

Kutnohorští hráli přímočarý florbal a na brankáře soupeře létal jeden nebezpečný projektil za druhým. Svižnějšímu tempu zápasu přispěli i diváci, kterých do sportovní haly Klimeška dorazilo přes 70. V obraně domácího výběru to místy doutnalo, ale vše vždy hasil připravený a vynikající brankář Franc, který si od fanoušků vysloužil i potlesk na otevřené scéně.

O vítězství domácích rozhodla druhá třetina, kdy po několika krásných akcích vstřelili šest branek! Suma sumárum, výborný brankář, skvělá produktivita a tříbodové vítězství Kutné Hory, která se drží na 6. místě jedenáctičlenné tabulky. Sestava K. Hory: Franc V. - Klouček, Němec M., Kodaj, Bartůněk, Martin, Holub, Matucha, Malina, Smitka L., Franc J., Vavřina. -Jaroslav Bochníček-

JUDO: V sobotu 2. března se  konala Velká cena Hradce Králové, na kterou přijelo 457 závodníků z 56 oddílů s mezinárodní účastí závodníků z Litvy, Slovenska, Polska a Ruska.

Čáslavský judistický oddíl SKVĚLE REPREZENTOVALA TEREZA SVOBODOVÁ, která ve své kategorii U18 -57 kg vybojovala zlatou medaili.  Týden předtím se nominovaní svěřenci kategorií U13,15 a 18 z Čáslavi vypravili na největší turnaj v ČR Grand Prix Ostrava. Dvoudenní soutěž proběhla v krásné atletické hale na 8 tatami.

Turnaje se účastnilo více než 900 judistů z ČR, Polska, Rakouska, Nizozemí, Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Řecka, Švédska atd.  Oba dny turnaj provázely technické problémy, kdy se zhroutil elektronický systém, který přerušil průběh soutěže místy až na 3 hodiny.

Průtahy a následné přísnější hodnocení rozhodčích mnohdy ovlivnily samotné výsledky. Nikdo z čáslavských svěřenců se neumístil. Po turnaji následoval v Ostravě tréninkový kemp pro U15 a 18. -katka dlouhá-

Autor článku: Vítězslav Hospes