Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 21. února 2018

Hokejisté Čáslavi ukončili vítěznou sérii, Kutná Hora si připsala další prohru

Publikováno: 7.2.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

ČERNOŠICE UKONČILY HOKEJISTŮM ČÁSLAVI PĚTIZÁPASOVOU VÍTĚZNOU SÉRII.

Čáslav - Černošice 1:4 (0:2, 0:1, 1:1).

Z posledních tří zápasů základní části KLM hokejisté HC Čáslav sehrají dva doma: K prvnímu nastoupili v neděli proti Černošicím, ovšem už bez Marka Němce. "Vyhověli jsme jeho žádosti a umožnili jsme mu start ve vyšší soutěži," uvedl čáslavský manažer Vladimír Muras s tím, že Němec odešel do Kolína. První třetinu začali lépe hosté, kteří byli aktivnější a těžili z nejisté rozehrávky Čáslavi. Pulkrab se opřel do puku z prostoru mezi kruhy, na jeho střelu odpověděl od modré Kůrka, ovšem ani jeho rána v síti neskončila. V 11. min. se už ale skóre měnilo, když Staňkovu střelu od modré srazil do sítě Hofmeister - 0:1. Práce před bránou stejného hráče se hostům vyplatila vzápětí při první přesilovce, kterou Černošice přetavily v druhý gól - 0:2. A to ještě před tím gólman M. Svoboda hasil příležitost Šalamouna. V 17. min. skončila střela Sema ve Svobodově lapačce. Druhou třetinu Čáslavští začali o poznání aktivněji, zlepšili důraz i pohyb, jenže první vážnější šanci si připravil Pulkrab, M. Svoboda odolal. Při početní výhodě domácí Sladký dobře netrefil, ve 27. min. M. Svoboda vychytal Formánka. Tlak Čáslavi sílil, ovšem Frolíka v černošické bráně domácí ohrozit příliš nedokázali. Ve 37. min. měl asi největší příležitost Šlejtr, ovšem puk dobře netrefil a místo toho hosté z brejku upravili na 0:3. Ve 39. min. Sladkého rána skončila ve Frolíkově lapačce a tak šly Černošice do posledního dějství s tříbrankovým náskokem. Také do poslední části nastoupili domácí s chutí, jenže ve 46. min. Kůrka "namazal" na útočné modré Formánkovi, který nájezd na M. Svobodu proměnil - 0:4. Čáslavští si ale připravili některé dobré šance, jenže Ježek po Borovanského přihrávce neproměnil a v 52. min. Kůrka trefil tvrdou ranou jen tyč. V 56. min. při domácí přesilovce pálil do tyče i Kraučuk, L. Muras přece jen korigoval na 1:4. "Sportovně: Neměli jsme na ně. Černošice jsou velmi dobrým mužstvem, v soutěži jedním z nejlepších," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol a pokračoval v hodnocení: "Nepředvedli jsme špatný výkon, bojovali jsme. V první třetině jsme byli možná trochu zaskočení, od druhé třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zvonily tam nějaké tyčky, nějaké šance jsme si vytvořili. Klukům nemůžu nic říci, jsme dobití a domlácení. Šlo o velice slušnou přípravu na play-off."

Branky a asistence: 56. L. Muras (Kraučuk) - 11. Hofmeister (Staněk), 13. Hofmeister (Jobek), 37. Jobek (Sem), 46. Formánek. Vyloučení: 6/6. Využití: 0/1. Diváků: 582. Čáslav: M. Svoboda - Lang, Janata, Borovanský, Skokan, Ježek - Kůrka, L. Svoboda, Křišťan, L. Muras, Sladký - Šlejtr, Kapec, Pipek, Šudoma, Kraučuk (J. Krištof - Pánek, Miler). Trenér Tomáš Topol. Další zápas: Čáslav - Benešov (neděle 11. 2. od 17.00). -res-

Zdeněk Jelínek: STATEČNÝ BOJ S HOŘKÝM KONCEM.

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Rakovník 0:2 (0:0,0:0,0:2).

Ve dvacátém kole nás čekal jeden z hlavních favoritů celé soutěže. Trenér proto s hráči tvrdě pracoval, na zápas jich bylo připraveno dvacet a dva gólmani. Ještě než zápas začal, našemu kapitánovi Janu Vaňkovi zatleskal celý zimní stadion k jeho čerstvým 40. narozeninám. Od samého začátku hráli Sršni velmi aktivně, nehodlali podcenit ani minutu. I proto sledovali diváci velmi pěkný hokej. Oba týmy měly několik šancí, ale oba gólmani se blýskli. První třetina byla bohatá na vylučované, jednalo se však o běžné zákroky vyplývající ze hry. Druhá třetina byla velmi podobná, jen ubylo trestů i střelby, zůstala velmi atraktivní hra a skvělí byli stále oba gólmani. Sršni sice 2x překonali gólmana hostí, ale 2x se odrazil puk mimo bránu. I když to nezní pravděpodobně, tak pokud jsme v této sezóně nastřelili soupeřovu tyčku (takových situací byly desítky), NIKDY se puk neodrazil do brány! Do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 0:0. Vzhledem ke kvalitě soupeře to bylo skvělé, vzhledem k výkonu Sršňů jsme chtěli víc. Hra byla stále velmi vyrovnaná, mírná převaha na straně Sršňů, přesto byl stav bezbrankový až do 57. minuty. Při nenápadné akci soupeře se protáhl až před gólmana Jelínka Tolkner a střelou do horního rohu brány otevřel skóre. Vzhledem k průběhu to byl pro Sršně šok, který je na chvíli zmrazil. Zápas ale neskončil, do konce zbývaly 3 minuty. Sršni jsou bojovníci a ani tato rána jim nesvázala ruce. Soupeř se navíc provinil vražením na mantinel, měli jsme výhodu přesilovky na poslední minutu a půl. Protože jsme po buly získali puk, David Jelínek opustil bránu. Několik nadějných šancí jsme prováhali, vypíchnutý puk dojel jako první Hegenbart, který skóroval. Je velmi těžké hodnotit takový zápas. Výkon Sršňů byl bez jakékoliv zaslepenosti vynikající. Je pravda, že jsme neproměnili několik šancí, ale ani výrazně zkušenější soupeř se nedokázal prosadit, protože David Jelínek mu v bráně doslova postavil zeď. Není obvyklé, aby měl gólman poražených úspěšnost 96%!!! Na zisk bodů máme před sebou dva poslední zápasy. Vsobotu 10. února od 17:30 k nám přijedou Žabonosy. Poslední zápas základní části soutěže odjedeme odehrát do Velkých Popovic 17. 2. Přijďte podpořit mladý tým Sršňů při derby se Žabonosy! Za podporu děkuje celý tým.

Sestava: Jelínek David, Kunášek Michal, Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Šváb Ladislav, Vaněk, Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Socha, Sádlo, Dytrych, Šváb Michal.

Autor článku: Redakce OK