Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019
logo

Hlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčeje

Hlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčeje
Foto: Jakub Skýva
 
Publikováno: 5.12.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Ačkoli adventní čas započal v neděli druhého prosince, (nejen) na hlízovské návsi rozsvítili vánoční strom s předstihem už v sobotu. My jsme si právě příspěvek z Hlízova vybrali jako ukázku dodržovaní křesťanské tradice i lidových zvyků (stromek se rozsvítil nebo rozsvítí na stovkách míst regionu). 

Rozsvícení stromu pomohli ti nejmenší. Pásmo lidových koled a básniček si připravily děti z Mateřské školy v Hlízově. Po skončení slavnostního setkání následoval program v sále kulturního domu.

Na přítomné čekalo svařené víno a další horké nápoje na zahřátí, pro navození vánoční atmosféry lahodné cukroví, a ukázky lidových tradic a obyčejů. „Akce se vydařila. A velký podíl na tom mají všichni zúčastnění.

Děkujeme všem, kdo nám pomohli. Ať už to byli členové komise, paní učitelky z mateřské školy, jejich rodiče, lidé ze zájmových spolků, zkrátka všichni, kdo tu s námi v pátek a sobotu byli," poděkovala závěrem Karin Kohárová, místostarostka obce. 

FotogalerieHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčejeHlízovští v sobotu rozsvítili vánoční strom a připomněli si tradiční obyčeje
Autor článku: Kulturní a školská komise v Hlízově, autor fotogalerie: J. Skýva
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM