Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019

Publikováno: 24.1.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

ROZHODČÍ ČÁSLAVI NEPŘÁLI.

Velké Popovice – HC Čáslav 3:4 (0:2, 2:0, 1:2).

Hokejisté HC Čáslav chtěli v sobotním utkání ve Velkých Popovicích navázat na letošní výhry ve Vlašimi a doma s Kutnou Horou. To se jim také nakonec povedlo, i když podle slov trenéra Tomáše Topola nebojovali jen proti soupeři. "Dnes poprvé jsme hráli excelentní hokej," nešetřil chválou výkonu svého celku trenér HC Čáslav Tomáš Topol. Hosté se po první třetině také dostali do dvoubrankového vedení. "V celé sezoně hrajeme proti rozhodčích, opět domácí vrátili do zápasu," naznačil kouč a pokračoval: "Celou druhou třetinu jsme hráli v oslabení, domácí vyrovnali." Ve třetí třetině početní výhodu naopak dvakrát využili Čáslavští. "Po naší chybě potom domácí upravili na 3:4, celkově ale byl zápas s naší strany odmakaný, odbojovaný. Nemám, co bych hráčům vytknul, jsem naprosto spokojený. Takto si hru představuji, nechybělo nasazení, bojovnost, týmovost." Za týden čeká Čáslav zájezd do Slaného, kde mohou očekávat podobné utkání. "Nevím proč si na nás někdo zasedl, rozhodčí nás "řežou" neskutečným způsobem. Jsem ale rád, že na to mužstvo reaguje přesně tak, jak má. Hraje svou hru a tím dokáže soupeře porazit," poznamenal trenér. Po nemoci se do týmu vrátil brankář Martin Svoboda a odchytal výborné utkání. "Začal trénovat od začátku týdne a počítali jsme s tím, že bude chytat," uvedl Tomáš Topol, který od příštího týdne může počítat už i s Markem Němcem, který se vrátí po odpykání trestu. "Dnes tam byl na Kraučuka ošklivý zákrok, obávali jsme se zlomené ruky. Naštěstí to vydrželo, možná to bude trochu pohmožděné. Jsme zdraví," uzavřel trenér Čáslavi.

Branky Čáslavi: Borovanský 3, Janata. Čáslav: M. Svoboda - Lang, Janata, Borovanský, Skokan, Ježek - Kadlec, Pánek, Křišťan, L. Muras, Sladký - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Šudoma, Kraučuk - Kapec.

DĚTINSKÉ CHYBY SRŠŇŮ PROBUDILY VLAŠIMSKÉ RYTÍŘE. Zdeněk Jelínek:

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Vlašim 2:5 (1:0,1:2,0:3). Soutěž se chýlí ke konci základní části, a náš bodový zisk nám nedává žádnou jistotu zachování příslušnosti ke KLM. Každý zápas je proto pro nás velmi důležitý, důležité jsou body, které potřebujeme získávat. Zápas s Vlašimí pro nás měl být velkou šancí, Rytíři byli těsně nad námi, nehrají příliš koncentrovaně, posledních šest zápasů v řadě nebodovali... Začátek zápasu byl v našich rukách. Od prvního střídání jsme byli hodně aktivní. Velmi pěknou akci předvedla ve 13. minutě naše 2. pětka: Matouš Jelínek našel volného Švejdu, který tak jako v několika předchozích zápasech skóroval. Nehrálo se, ale zdaleka jen na jednu bránu, i soupeř měl několik slibných šancí, David Jelínek vnaší brance, ale dokázal všechny pokrýt. Do 2. třetiny jsme vstoupili tak zoufale špatně, že toho soupeř nemohl nevyužít. Soupeři stačilo 33 sekund na vyrovnání! Obraz hry se začal měnit, světlým okamžikem a možná naším posledním, pak byl rychlý brejk Matouše Jelínka, který z pravé strany prostřelil vlašimského Holánka a vrátil nám vedení. Měli jsme další dvě přesilovky, nedokázali jsme ale opět využít ani jednu. Výhodu 4 na 3 proměnili hosté ve srovnávací gól minutu před koncem třetiny. Z dobře rozjetého zápasu jsme udělali bitvu o záchranu výsledku. Těsně před koncem třetiny dostal Rudolfský sekeru přes nohy, rozhodčí ji nezaregistrovali, výsledek se dal očekávat. Rudolfský dostal osobní, 10 minutový trest. Z třetí třetiny neuběhlo ani půl minuty, když Křeček místo klidné rozehrávky doslova dětinsky přišel o puk a rázem bylo z našeho vedení a herní převahy tahání za kratší část provazu. Soupeř tuto chybu využil a zvýšil na 2:3. Od tohoto okamžiku byla naše hra tak zoufale špatná, že ztrácí smysl o ní psát. Posledním světlým okamžikem našeho týmu byl zákrok Davida Jelínka proti rozjetému Kucharčíkovi, který dokázal mazácky zlikvidovat. Osobně hodnotím naši hru jako nejhorší v dosavadním průběhusoutěže. Jan Tvrdík měl problémy s ramenem a krkem – i tak odehrál celý zápas a zase patřil mezi naše nejlepší. Výmluvy nic neřeší. Jen plná koncentrace a maximální snaha je cestou k zlepšení. Mužstvo máme sice velmi mladé, ale zase ne tak mladé, aby naši hráči nebyli schopni přijmout odpovědnost za výkon, za společný týmový a klubový cíl: uhájení účasti v soutěži. Cítím potřebu omluvit se našim fanouškům.

Další zápas s HC Příbram v sobotu 27. 1. od 17:00 na jeho ledě. Doma přivítáme silný HC Rakovník 3. února od 17:30.

Sestava: Jelínek David, Kunášek Michal Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Šváb Ladislav, Siváček, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Sádlo, Dytrych, Šváb M., Adam. Trenér: Stanislav Bednář. Branky:Švejda, Matouš Jelínek. Asistence: Matouš Jelínek, Tvrdík Jan.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nový územní plán Kutné Hory – projednávání za účasti veřejnostiPodvečer připomene manžele Francovy a výročí Bedřicha BridelaKulturní léto města Čáslav pokračovalo dalším koncertem na náměstí(Nejen) rybářská událost: Mistrovství světa juniorů na jezeře Katlov