Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Galerie naivního umění zmizela, věřme, že ne nadlouho

Galerie naivního umění zmizela, věřme, že ne nadlouho
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 13.9.2017 v 16:00
Rubrika: Kultura

Tam, kde v Husově ulici k návštěvě lákala místní občany i návštěvníky Kutné Hory Galerie naivního umění, mě čekalo nepříjemné překvapení. Galerie je „fuč“, což mě (a určitě nejen mě, vždyť je nás hodně, kdo máme v paměti krásné výstavy našich i světových předních výtvarníků daného „oboru“, často spojené s dalšími aktivitami ze světa hudby). zamrzelo. Chtěl jsem vědět víc a šel jsem za mužem, který měl velké (částečně již naplněné) ambice, dát Kutné Hoře další přitažlivý rozměr, učinit z ní místo, kam milovníci naivního umění půjdou „najisto“. Jan Skorka Lauko nechodil dlouho kolem horké kaše. Hned úvodem mi řekl, že svého snu se nevzdává, ale dokud nenajde vhodné prostory pro galerii (hledá intenzivně), funguje se svými spolupracovníky jako umělecká agentura a práci rozšiřuje na celorepublikovou působnost.

S jednou z jeho aktivit se lze setkat už ve čtvrtek 14. září: V horní kapli kostela Všech svatých s kostnicí na kutnohorském předměstí Sedlec pořádá od 18.00 koncert věhlasných umělců: Houslisty Jaroslava Svěceného a kytaristy Miloslava Klause.  Ve stejných prostorách uvítá v listopadu – prosinci výstavu obrazů neméně slavné herečky a výtvarnice Blanky Bohdanové.

Na 1. čtvrtletí  r. 2018 připravuje na zámku Dobrohoř v jižních Čechách II. mezinárodní výstavu naivního umění v rozsahu poněkud větším, než měla ta první. Přiznávám, že tato informace ve mně vyvolala mírnou závist (úvodní výstavu přece hostilo naše okresní město v roce 2016) – tím víc mě potěšilo závěrečné konstatování: Jan Skorka Lauko se záměrů nevzdává a do budoucna připravuje projekt s cílem mít v Kutné Hoře kamennou galerii naivního umění.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

kaarel - pondělí 18.9.2017, 2:29
To spíše vypadá na placenou (nebo neplacenou :)) reklamu...

Nepřehlédněte...
Výstava na Hrádku se pro velký zájem prodlužujeKutnohorská radnice udělala další krok k vyšší transparentnostiNOVÉ INFORMACE pro uchazeče o služební poměr u Policie ČR v roce 2019Jedinečné taneční nabízejí výuku a radost z tance pro děti s handicapem
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM