Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 15. října 2019
logo

Foto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřeno

Foto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřeno
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 6.10.2016 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Čilý stavební ruch panuje v okolí Velkého rybníku u Kutné Hory, které se v rámci obnovy spodních výpustí vodní nádrže proměnilo ve staveniště. Součástí projektu je i zpevnění cest. Do jaké fáze stavba postoupila a co vše projekt zahrnuje jsme se zeptali Ing. Jany Burianové, tiskové mluvčí Povodí Labe, s.p. Hradec Králové:

Do jaké fáze postoupila v červnu zahájená obnova spodních výpustí Velkého rybníku?  

Byla provedena kabelová přípojka a byly zahájeny vlastní práce na jímce základových výpustí.

Co všechno projekt zahrnuje a proč k němu Povodí Labe přistoupilo (jaký je hlavní přínos)?

Účelem stavby je především obnova spodních výpustí, která umožní vypouštění nádrže a zajištění hygienického průtoku pod nádrží. Dále bude provedena úprava levého a pravého bezpečnostního přelivu včetně úpravy koryta pod přelivy s cílem zvýšení kapacity. Realizací navržených opatření dojde ke zlepšení podmínek pro převádění menších povodní s četnějším výskytem a současně budou přerozděleny prostory nádrže ve prospěch neovladatelného retenčního prostoru.

Počítá Povodí Labe z důvodu realizace projektu s vypuštěním vody z rybníka?

Počítá se pouze se snížením hladiny.

Jaké jsou předpokládané náklady?

Náklady jsou vyčísleny na cca 30 mil. Kč.

Jak dlouho práce potrvají? Vyžádají si omezení pro veřejnost?

Termín dokončení dle uzavřené smlouvy o dílo je 30. listopad 2017. Veřejnosti bude z důvodu bezpečnosti omezen přístup do prostoru staveniště.

Děkujeme za rozhovor.

FotogalerieFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřenoFoto: Okolí Velkého rybníku se proměnilo ve staveniště, oblíbené místo je pro rekreanty dočasně uzavřeno
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM