Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 9. července 2020
logo

Filip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškou

Filip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškou
Foto: Vladimír Havlíček
 
Publikováno: 28.2.2015 v 16:00, Aktualizováno: 23.2.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

S novými poznatky z posledních archeologických výzkumů v Čáslavi a okolí seznámil v čáslavské knihovně členy „Včely Čáslavské“ a širokou veřejnost archeolog Filip Velímský. Mgr. Filip Velímský, Ph.D pracuje v Oddělení archeologie pravěku v Kutné Hoře, které spadá pod Archeologický ústav Akademie věd ČR. Vystudoval obor historie na Katedře dějin a didaktiky dějepisu Pedagogické fakulty UK v Praze, kde absolvoval interní doktorské studium v oboru české a československé dějiny.

Na pracovišti v Kutné Hoře působí od roku 1999. Dlouhodobě se zabývá problematikou charakteru a vývoje raně středověkého a vrcholně středověkého osídlení v kutnohorském a čáslavském regionu. Dále se podílí na běžném chodu pracoviště, zejména na provádění kontrolních dohledů a archeologických výzkumů, na zpracování materiálu a na publikační a přednáškovou činnost. Jeho badatelské aktivity se v současné době soustředí zejména na zpracování některých dílčích témat z vývoje raně středověkého osídlení regionu.

Těmito tématy jsou: nejstarší slovanské a raně středověké osídlení na Kutnohorsku a Čáslavsku, montánní archeologie a dějiny těžby a zpracování kovů na Kutnohorsku a Čáslavsku, výzkum vývoje a transformace středověkého města Kutná Hora a výzkum architektury na Kutnohorsku a Čáslavsku. Doktor Velímský poukázal na nové objevy v Kutné Hoře a především přímo v Čáslavi. Na fotografiích popsal nové vykopávky v novorománském kostele svatých Petra a Pavla v Čestíně.

Zajímavá byla přednáška o objevu gotických maleb v kostele v Samopších. Zaujal popis kutnohohorských kostelů a hlavně současná rekonstrukce Dačického domu v Kutné Hoře. Magistr Velímský posluchače seznámil s výsledky průzkumu u čáslavského Kauflandu. Přednáška doktora Velímského byla zajímavá, téměř padesát spokojených posluchačů toho bylo důkazem. 

 

FotogalerieFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškouFilip Velímský zaujal posluchače přitažlivou přednáškou
Autor článku: Vladimír Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vladimír Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM