Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Festival ProTibet se vrací do Kutné Hory

Festival ProTibet se vrací do Kutné Hory
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.3.2017 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Unikátní filmové projekce, originální himálajské výrobky, benefiční akce Café ProTibet, zajímavé besedy a výstavy, to vše opět nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet, během něhož se budou moci návštěvníci seznámit s historií, tradicemi a kulturou Tibetu.

    Festival se i letos koná v mnoha českých městech, a ne jinak tomu bude i u nás v Kutné Hoře. Několikatýdenní maratón akcí odstartuje ve čtvrtek 9. března koncertem v klubu Česká 1, kde zahrají Ahoj moře a Triyoda. 10. března, v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, bude probíhat na Palackého náměstí od 14hod veřejná tvorba mandaly pro Tibet. Letošní ročník zavede do Kutné Hory i několik českých významných osobností – polárníka Oldřicha Bubáka, tibetoložku Zuzanu Ondomišiovou a horolezce Radovana Marka. Rozvojové projekty na podporu Tibetu představí Tomáš Přichystal z neziskové organizace MOST, o.p.s., která celý festival zaštiťuje. Před samotným zahájením festivalu bude navíc na fb spuštěna fotosoutěž „Vyfoť vlajku“. Výherci se mohou těšit na ceny.

     Vstup na všechny akce je dobrovolný. Výtěžek ze vstupného a prodeje darovacích certifikátů bude věnován na podporu tibetských dětí, malých buddhistických mnichů a mnišek, tibetských seniorů a nomádů.

    Festival ProTibet pro vás v Kutné Hoře připravili spolek Kultura do města, z.s. a Dobrá čajovna ve spolupráci s MOST, o.p.s., GASK, Městskou knihovnou Kutná Hora, kavárnou Matky sobě, Kavárnou na Kozím plácku a několika zapálenými dobrovolníky. Tímto všem mnohokrát děkujeme.

     Podrobnější informace naleznete na fb stránce ProTibet 2017 Kutná Hora, na webových stránkách www.protibet.cz a na blogu https://www.blog.protibet.cz/aktuality/festival-protibet-2017-kutna-hora

Autor článku: Silvia Doušová (Kultura do města, z.s.)
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM