Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 6. července 2020
logo

Dvě dopravně bezpečnostní akce na Kutnohorsku, další budou následovat

Dvě dopravně bezpečnostní akce na Kutnohorsku, další budou následovat
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 11.6.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Policisté kontrolovali řidiče při dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek před jízdou. V pátek 7.  a v sobotu 8. června 2019 proběhly na Kutnohorsku dopravně bezpečnostní akce, které byly zaměřeny na řidiče, u kterých policisté kontrolovali dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Tyto dopravně bezpečnostní akce se konaly na základě preventivního opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ve snaze snížit přetrvávající nekázeň a počet dopravních nehod na pozemních komunikacích pod vlivem alkoholu.

Kutnohorští dopravní policisté šetřili od začátku letošního roku do dnešního dne celkem 15 případů dopravních nehod, kdy byl viník ovlivněn návykovou látkou. Za stejné období v roce 2018  se jednalo o 18 případů, kdy byl viník pod vlivem návykové látky.

Policisté zkontrolovali celkem 123 vozidel a uložili 13 pokut v celkové výši 2.800 Kč. Jednalo se například o nepřipoutání bezpečnostním pásem, neoznačení chodce reflexní prvkem, nevyhovující technický stav vozidla.

Ani v jednom případě nebylo zjištěno řízení pod vlivem alkoholických nápojů. TISPOL je organizace, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací.

Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou. Akce jsou vždy zaměřeny na konkrétní problematiku, jako je alkohol a drogy, rychlost, nákladní a autobusová doprava.

BEZPEČNOSTNĚ PREVENTIVNÍ AKCE OBDOBNÉHO CHARAKTERU BUDOU NA KUTNOHORSKU PROBÍHAT CELOROČNĚ. Dopravní policisté a policisté na Kutnohorsku se mimo jiné zaměřují i chodce v silničním provozu.

Není jim lhostejná jejich bezpečnost. Rovněž dopravně bezpečnostní akce, zaměřené zejména do míst, kde lze předpokládat pohyb chodců na pozemní komunikaci mimo obec, případně pohyb ostatních nemotorizovaných účastníků silničního provozu ve vztahu k jejich viditelnosti probíhají a budou probíhat opakovaně.

Autor článku: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM