Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Dva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí

Dva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 9.5.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Státní svátek 8. května, den, kdy si všichni připomínáme, že jedna z největších pohrom lidstva, II. světová válka v roce 1945 skončila. Na fotbalové turnaje mládeže v Kutné Hoře a v Malešově můžeme v této souvislosti pohlížet i jako na symbol:

Třebaže náš svět není zdaleka ideální, nepadají v něm bomby na  domy, v nichž žijeme, rozhlas nevysílá dlouhé seznamy popravených, na hřištích se neroztahují lazarety – zatím je pořád ještě mír, kluci a děvčata si mohou hrát a tátové, mámy i sousedé jejich hrám fandit.

Ale to mě jen tak napadlo při pohledu do kalendáře. Středa 8. 5. 2019 přinesla v našem regionu hned dva mezinárodní fotbalové turnaje mládeže, řadící se k největším i nejvýznamnějším v republice.

V KUTNÉ HOŘE FK SPARTA KUTNÁ HORA přivítal adepty fotbalového umění ročníku narození 2012 (U7) hned ve dvou sportovních areálech: V Lorci a na Olympii dohromady bojovalo 44 špičkovým týmů z Čech, Moravy a Slovenska, včetně těch skutečně elitních – namátkou připomeňme pražské: Sparta, Slávia, Bohemka, Viktorka, ze Slovenska Inter Bratislava, Trnava, Žilina, atd., z ostatních Příbram, Mladá Boleslav, Liberec, České Budějovice, apod. a nechyběly ani celky „od nás“: Kolín, Kutná Hora, Čáslav...

Turnaj byl sice jednodenní, ale už z úterý na středu v Kutné Hoře nocovalo víc než 250 jeho účastníků. Když jsme u těch čísel: Na hřištích zápolilo asi 550 dětí a fandilo jim téměř 2000 diváků. Ta čísla mi sdělil ředitel turnaje Michal Křivohlavý, který se vytasil se smělým plánem:

V příštím roce fotbalové klání v Kutné Hoře rozšířit na čtyři dny a zapojit do něj i velké evropské kluby. Apeloval i na to, abych neopomněl poděkovat všem, kteří jako rozhodčí, vedoucí týmů, pořadatelé, hlasatelé, atd. přiložili ruku k dílu, fotbalovým klubům z okolí, které zapůjčily přenosné branky, městu Kutná Hora za podporu (vyjádřil ji i starosta města Josef Viktora, který turnaj navštívil).

Závěrem ještě výsledky, třebaže ty určitě nebyly tím nejdůležitějším: Vyhrál SK Uničov, 2. FC Slovácko, 3. Slavie Praha 2, 4. Nový Jičín, 5. Slavie Praha 1, 6. Inter Bratislava...11. Sparta Kutná Hora, atd. Nejlepší střelec turnaje: Šimáček David - Slavie Praha 2 - 19 branek, brankář : Vladimír Soviš - FC Slovácko, hráč: Napolitáno Marko -  SK Uničov.

MEMORIÁL FRANTIŠKA LHOTÁKA V MALEŠOVĚ svedl k bojům o fotbalové vavříny hráče kategorie U12. Ti, kdo přijdou poprvé, jen nevěřícně kroutí hlavami: Jak jen se v takové malé obci daří organizačně, technicky, pohostinně zvládnout něco tak náročného?

Dokonce jedenadvacet roků po sobě? Jak je možné, že o účast usilují špičkové české, slovenské i maďarské kluby (a na všechny zájemce se prostě nemůže dostat)? Ti, kdo zde fandí pravidelně, vědí:

Je tu nádherný fotbalový areál v krásném prostředí. A hlavně: „mají tu lidi“ - obětavé, pracovité, nezištné (jen si představte objem jejich práce: Ubytování, stravování, organizace, odměny, vyhlašování výsledků, řízení zápasů...neodpustím si za všechny ty „bezejmenné“ uvést alespoň jedno jméno: Václav Dastych, hlavní pořadatel, konferenciér, spíkr...).

Někteří z těch, kdo stáli u zrodu turnaje, již nejsou mezi námi, ale zapomenout na ně nelze!  Po malešovském trávníku od roku 1999 běhalo v rámci Memoriálu Františka Lhotáka více než 2500   fotbalových nadějí. 

Jedenadvacátý ročník fotbalového turnaje kategorie U12  v Malešově (patronem byl exreprezentant Petr Janda, sponzorů celá řada jmen i firem, hlavním mediálním partnerem svoboda.info) vyhráli v konkurenci deseti týmů reprezentanti Sparty Praha, kteří ve finále zdolali Slovan Bratislava 2:1.  

Třetí místo patří Slávii Praha, se čtvtou pozicí se musel spokojit loňský vítěz,  tým Illés Akademia Szombathely z Maďarska.

FotogalerieDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes a Jakub Svoboda
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM