Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Dva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí

Dva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 9.5.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Státní svátek 8. května, den, kdy si všichni připomínáme, že jedna z největších pohrom lidstva, II. světová válka v roce 1945 skončila. Na fotbalové turnaje mládeže v Kutné Hoře a v Malešově můžeme v této souvislosti pohlížet i jako na symbol:

Třebaže náš svět není zdaleka ideální, nepadají v něm bomby na  domy, v nichž žijeme, rozhlas nevysílá dlouhé seznamy popravených, na hřištích se neroztahují lazarety – zatím je pořád ještě mír, kluci a děvčata si mohou hrát a tátové, mámy i sousedé jejich hrám fandit.

Ale to mě jen tak napadlo při pohledu do kalendáře. Středa 8. 5. 2019 přinesla v našem regionu hned dva mezinárodní fotbalové turnaje mládeže, řadící se k největším i nejvýznamnějším v republice.

V KUTNÉ HOŘE FK SPARTA KUTNÁ HORA přivítal adepty fotbalového umění ročníku narození 2012 (U7) hned ve dvou sportovních areálech: V Lorci a na Olympii dohromady bojovalo 44 špičkovým týmů z Čech, Moravy a Slovenska, včetně těch skutečně elitních – namátkou připomeňme pražské: Sparta, Slávia, Bohemka, Viktorka, ze Slovenska Inter Bratislava, Trnava, Žilina, atd., z ostatních Příbram, Mladá Boleslav, Liberec, České Budějovice, apod. a nechyběly ani celky „od nás“: Kolín, Kutná Hora, Čáslav...

Turnaj byl sice jednodenní, ale už z úterý na středu v Kutné Hoře nocovalo víc než 250 jeho účastníků. Když jsme u těch čísel: Na hřištích zápolilo asi 550 dětí a fandilo jim téměř 2000 diváků. Ta čísla mi sdělil ředitel turnaje Michal Křivohlavý, který se vytasil se smělým plánem:

V příštím roce fotbalové klání v Kutné Hoře rozšířit na čtyři dny a zapojit do něj i velké evropské kluby. Apeloval i na to, abych neopomněl poděkovat všem, kteří jako rozhodčí, vedoucí týmů, pořadatelé, hlasatelé, atd. přiložili ruku k dílu, fotbalovým klubům z okolí, které zapůjčily přenosné branky, městu Kutná Hora za podporu (vyjádřil ji i starosta města Josef Viktora, který turnaj navštívil).

Závěrem ještě výsledky, třebaže ty určitě nebyly tím nejdůležitějším: Vyhrál SK Uničov, 2. FC Slovácko, 3. Slavie Praha 2, 4. Nový Jičín, 5. Slavie Praha 1, 6. Inter Bratislava...11. Sparta Kutná Hora, atd. Nejlepší střelec turnaje: Šimáček David - Slavie Praha 2 - 19 branek, brankář : Vladimír Soviš - FC Slovácko, hráč: Napolitáno Marko -  SK Uničov.

MEMORIÁL FRANTIŠKA LHOTÁKA V MALEŠOVĚ svedl k bojům o fotbalové vavříny hráče kategorie U12. Ti, kdo přijdou poprvé, jen nevěřícně kroutí hlavami: Jak jen se v takové malé obci daří organizačně, technicky, pohostinně zvládnout něco tak náročného?

Dokonce jedenadvacet roků po sobě? Jak je možné, že o účast usilují špičkové české, slovenské i maďarské kluby (a na všechny zájemce se prostě nemůže dostat)? Ti, kdo zde fandí pravidelně, vědí:

Je tu nádherný fotbalový areál v krásném prostředí. A hlavně: „mají tu lidi“ - obětavé, pracovité, nezištné (jen si představte objem jejich práce: Ubytování, stravování, organizace, odměny, vyhlašování výsledků, řízení zápasů...neodpustím si za všechny ty „bezejmenné“ uvést alespoň jedno jméno: Václav Dastych, hlavní pořadatel, konferenciér, spíkr...).

Někteří z těch, kdo stáli u zrodu turnaje, již nejsou mezi námi, ale zapomenout na ně nelze!  Po malešovském trávníku od roku 1999 běhalo v rámci Memoriálu Františka Lhotáka více než 2500   fotbalových nadějí. 

Jedenadvacátý ročník fotbalového turnaje kategorie U12  v Malešově (patronem byl exreprezentant Petr Janda, sponzorů celá řada jmen i firem, hlavním mediálním partnerem svoboda.info) vyhráli v konkurenci deseti týmů reprezentanti Sparty Praha, kteří ve finále zdolali Slovan Bratislava 2:1.  

Třetí místo patří Slávii Praha, se čtvtou pozicí se musel spokojit loňský vítěz,  tým Illés Akademia Szombathely z Maďarska.

FotogalerieDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasíDva mezinárodní fotbalové turnaje v jednom dnu provázelo vlídné počasí
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes a Jakub Svoboda
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM