Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Druhý festival Věnovanky v Čáslavi

Druhý festival Věnovanky v Čáslavi
Foto: TZ
 
Publikováno: 10.4.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Druhý ročník Festivalu dechových hudeb připravila čáslavská Věnovanka s kapelníkem Václavem Musílkem na neděli dne 7. 4. 2019 do Dusíkova divadla v Čáslavi.

Jako další kapely přijely do Čáslavi havlíčkobrodská Rebelka s kapelníkem Petrem Milichovským a moravská Loštická Veselka z Loštic u Mohelnice s kapelníkem Stanislavem Veselým. Nutno uvést fakt, že všechny tři kapely jsou ryze amatérskými soubory, o to více potěšilo jejich složení a zápal pro dechovou muziku.

Mladí muzikanti předvedli, že touto hudbou žijí a mimo své povolání či studium pro ni dělají maximum (což předvedli dokonale). Zahájení festivalu provedl kapelník Věnovanky Václav Musílek, který pozdravil zaplněné hlediště a účinkující, mezi kterými byli i čestní hosté:

Hudební skladatel a dirigent Ústřední hudby armády České republiky Viliam Béreš a textař z Kaliště pod Javořicí Jaroslav Hájek, kteří v průběhu festivalu pokřtili Věnovance jejich 2. nosič CD s názvem – Pozdrav z Čáslavi, kde mezi nahrávkami 16. písniček figuruje i Čáslavská polka autorů Kamila Havelky a zmíněného textaře Jaroslava Hájka.

První vystoupila Rebelka se zpěváky Zdenou Pavlasovou, Jitkou Václavkovou, Jiřím Pospíšilem a Miloslavem Kubátem, který jejich produkci uváděl.

Moravská Loštická Veselka se představila s novým pěveckým složením, vynuceném nemocí, Markétou Tichou, která vystoupení uváděla, Eliškou Hrochovou a uměleckým vedoucím Pavlem Braunem. I v obsazení kapely bylo patrné, že došlo k radikálnímu omlazení, což ovšem neubralo na kvalitě.

Poděkováním Loštické Veselky za pozvání od Věnovanky bylo předání dárku od kapelníka Standy Veselého Václavu Musílkovi – symbol Loštic – tvarůžkové speciality.

Závěr festivalu patřil Věnovance, která využila přítomnosti Viliama Béreše a zahrála si pod jeho taktovkou jednu písničku. S Věnovankou zpívali Klára Bucková, Petra Zikmundová a Lukáš Lázňovský, který jejich vystoupení uváděl.

Všechny kapely zde zahrály většinou skladby našich známých autorů, a proto si je také publikum mohlo společně se zpěváky zazpívat. A o to jde především, aby si to všichni společně užili.  

Konečné slovo s poděkováním za účast a přízeň všem přítomným, sponzorům, hostům i účinkujícím muzikantům, patřilo kapelníkovi Václavu Musílkovi.

FotogalerieDruhý festival Věnovanky v ČáslaviDruhý festival Věnovanky v ČáslaviDruhý festival Věnovanky v ČáslaviDruhý festival Věnovanky v ČáslaviDruhý festival Věnovanky v ČáslaviDruhý festival Věnovanky v Čáslavi
Autor článku: Karel Novotný misionář dechové hudby, autor fotogalerie: TZ
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM