Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Dny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítala

Dny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítala
Foto: tz
 
Publikováno: 30.6.2019, Aktualizováno: 28.6.2019 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Zemědělský svaz ČR se rozhodl v letošním roce uspořádat první ročník Dnů českého zemědělství, respektive Dnů otevřených dveří v zemědělských podnicích napříč celou republikou.

Úkolem této akce bylo přiblížit zemědělství jako důležitý a perspektivní obor a také představit široké veřejnosti moderní zemědělskou techniku a péči o hospodářská zvířata a také o krajinu.

V okrese Kutná Hora Den otevřených dveří uspořádalo v pátek 14. 6. 2019 Zemědělské družstvo Vysočina a společnost Agroslužby 3S, s.r.o.. Akce se konala v areálu družstva ve Zbýšově a v areálu živočišné výroby v Kluckých Chválovicích.

Přímo v areálu družstva byla k vidění výstava zemědělské techniky, zejména děti nadchla možnost prohlédnout si zblízka kombajn Claas 650 a stroj Terragator pro aplikaci kejdy.

Dále zde byl stánek Zemědělství žije!, kde byly pro nejmenší připraveny poznávačky obrázků se zvířátky, rostlinami a zemědělskými stroji, pro ty větší byla připravena poznávačka zemědělských plodin a semínek.

Bylo možné si také projít naučnou stezku Napříč zemědělstvím, kde se děti i dospělí na 14 stanovištích dozvěděli něco o chovu hospodářských zvířat, o rostlinné výrobě, ale také o důležitosti oboru zemědělství. V areálu družstva bylo pro návštěvníky připraveno drobné občerstvení.

Dále bylo možné navštívit areál živočišné výroby v Kluckých Chválovicích a prohlédnout si kravín včetně dojírny a mléčnice. A také ochutnat čerstvé mléko.

Akci navštívilo cca 100 dětí a 100 dospělých návštěvníků.

Autor článku: Ing. Veronika Vraná, Zemědělský svaz ČR, územní or
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM