Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 22. září 2019
logo

Dny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítala

Dny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítala
Foto: tz
 
Publikováno: 30.6.2019, Aktualizováno: 28.6.2019 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Zemědělský svaz ČR se rozhodl v letošním roce uspořádat první ročník Dnů českého zemědělství, respektive Dnů otevřených dveří v zemědělských podnicích napříč celou republikou.

Úkolem této akce bylo přiblížit zemědělství jako důležitý a perspektivní obor a také představit široké veřejnosti moderní zemědělskou techniku a péči o hospodářská zvířata a také o krajinu.

V okrese Kutná Hora Den otevřených dveří uspořádalo v pátek 14. 6. 2019 Zemědělské družstvo Vysočina a společnost Agroslužby 3S, s.r.o.. Akce se konala v areálu družstva ve Zbýšově a v areálu živočišné výroby v Kluckých Chválovicích.

Přímo v areálu družstva byla k vidění výstava zemědělské techniky, zejména děti nadchla možnost prohlédnout si zblízka kombajn Claas 650 a stroj Terragator pro aplikaci kejdy.

Dále zde byl stánek Zemědělství žije!, kde byly pro nejmenší připraveny poznávačky obrázků se zvířátky, rostlinami a zemědělskými stroji, pro ty větší byla připravena poznávačka zemědělských plodin a semínek.

Bylo možné si také projít naučnou stezku Napříč zemědělstvím, kde se děti i dospělí na 14 stanovištích dozvěděli něco o chovu hospodářských zvířat, o rostlinné výrobě, ale také o důležitosti oboru zemědělství. V areálu družstva bylo pro návštěvníky připraveno drobné občerstvení.

Dále bylo možné navštívit areál živočišné výroby v Kluckých Chválovicích a prohlédnout si kravín včetně dojírny a mléčnice. A také ochutnat čerstvé mléko.

Akci navštívilo cca 100 dětí a 100 dospělých návštěvníků.

Autor článku: Ing. Veronika Vraná, Zemědělský svaz ČR, územní or
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM