Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Den otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuť

Den otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuť
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 3.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Už po dvacáté se v období kolem svátku patrona hasičů (sv. Floriana) konal 2. května Den otevřených dveří v sídle Hasičského záchranného sboru Kutná Hora, letos i s příchutí oslav. 

Proč? Ve vzduchu „viselo“ ještě jednou kulaté jubileum, kterým je padesát let od založení profesionálního hasičského sboru v Kutné Hoře. Od rána až do podvečera proudily k předměstí Sedlec (kde HZS Kutná Hora sídlí) úplné davy nejen místních dětí z mateřských školek, školáků, studentů, učňů, ale i množství dospělých.

Mohli si prohlédnout, kam až dospěla technika, jak se v letu roků zdokonalily metody prevence, co všechno musí hasič ovládat a zvládat, jaká je součinnost složek Integrovaného záchranného systému – návštěvníci se mohli ptát a dostávalo se jim fundovaných odpovědí.

V úvodu akce ředitel HZS Kutná Hora Jiří Pokorný uvítal mezi hosty i představitele kutnohorské radnice: Starostu Josefa Viktoru a místostarostu Víta Šnajdra, kteří ve svých krátkých vstupech ocenili spolupráci města s hasiči a vyjádřili to, co cítí drtivá většina z nás:

Dnešní hasič už dávno jen nehasí požáry, ale je připraven a schopen zasahovat také na silnicích, zachraňovat lidské životy i materiální hodnoty při živelných pohromách, haváriích – činí to rychle, poučeně a účinně.

O tom nás přesvědčily i bloky akčních ukázek hasičských zásahů (k „případu“ se vyjíždí do dvou minut od náhlášení události): Vyprošťování zaklíněné osoby z havarovaného vozidla, poskytnutí první pomoci, velmi atraktivní zásah, v němž se nám nad hlavami vznášela policejní helikoptéra a přepravovala zraněné, atd.

Člověk občas kouká s otevřenou pusou na to, co všechno musí hasič umět a co vše s pomocí nejmodernější techniky dokáže. Tohle „řemeslo“ má stále větší smysl, v našem světě strojů, elektroniky, mechanizace ale vyžaduje i opravdové chlapy!

Den otevřených dveří HZS Kutná Hora byl možností uvědomit si to. Ale nebuďme příliš patetičtí, sluníčko svítilo, panovala pohoda, měli jsme možnost  v sídle kutnohorských profesionálních hasičů se i pobavit, děti čekaly soutěže, drobné odměny i nějaká ta zábava...

FotogalerieDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuťDen otevřených dveří HZS Kutná Hora měl letos sváteční příchuť
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM