Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 16. září 2019
logo

Den otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště

Den otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště
Foto: Tým DOD
 
Publikováno: 28.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Po dvou letech se opět v sobotu 25. května konal  Den otevřených dveří letiště Čáslav, jako obvykle za velkého zájmu specialistů, odborníků,  fanoušků letectví i nejširší veřejnosti.

Mezi návštěvníky, JEJICHŽ POČET SE POHYBOVAL KOLEM ŠEDESÁTI TISÍC,  zavítal i předseda vlády ČR Andrej Babiš).  Tato již tradiční akce je zaměřena na prezentaci nejen 21. základny taktického letectva, zúčastní se jí i většina dalších útvarů Armády ČR.

Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program pro malé i velké „fungoval“ po celý den.

„Na pořádání akce jsme opětovně spolupracovali s Jagello 2000, tedy s prověřeným partnerem, který má dlouhodobé zkušenosti s akcemi mnohem většího rozsahu,“ pronesl velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek.  

„Den otevřených dveří je i letos koncipován tak, aby se po celý den zabavily celé rodiny s dětmi,“ řekl ředitel akce za 21. základnu major Václav Strnad (zmínil mimo jiné i  rozsáhlý dětský koutek, kde byly   připraveny různé hry či soutěže).

V rámci statických ukázek nechyběla prezentace techniky pozemních i vzdušných sil Armády ČR. Také letos byl vstup zdarma, program navíc obsahoval připomínku úspěšného provozu letounů L-39 Albatros Armádou ČR -  symbolicky právě v roce konání Dne otevřených dveří armáda ukončí provoz těchto letounů s označením L-39ZA.

Vyjmenovat veškeré zajímavé momenty zážitky „nadupaného“ dne snad ani není možné, aby vše „klaplo“, museli pořadatelé sáhnout hluboko do zásobníků svých sil (například doprava na místo dění sama o sobě není ničím jednoduchým).

Lidé nadšeně sledovali, jak se jim nad hlavami prohánějí mistři svého oboru, pozorovali přípravy v “zákulisí“, vychutnávali si neobvyklou podívanou v krásném počasí a jistě si spolu s pořadateli na závěr v duchu (i nahlas) řekli: Tak za dva roky opět nashledanou!

FotogalerieDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Tým DOD
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM