Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 21. ledna 2020
logo

Den otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště

Den otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště
Foto: Tým DOD
 
Publikováno: 28.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Po dvou letech se opět v sobotu 25. května konal  Den otevřených dveří letiště Čáslav, jako obvykle za velkého zájmu specialistů, odborníků,  fanoušků letectví i nejširší veřejnosti.

Mezi návštěvníky, JEJICHŽ POČET SE POHYBOVAL KOLEM ŠEDESÁTI TISÍC,  zavítal i předseda vlády ČR Andrej Babiš).  Tato již tradiční akce je zaměřena na prezentaci nejen 21. základny taktického letectva, zúčastní se jí i většina dalších útvarů Armády ČR.

Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program pro malé i velké „fungoval“ po celý den.

„Na pořádání akce jsme opětovně spolupracovali s Jagello 2000, tedy s prověřeným partnerem, který má dlouhodobé zkušenosti s akcemi mnohem většího rozsahu,“ pronesl velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek.  

„Den otevřených dveří je i letos koncipován tak, aby se po celý den zabavily celé rodiny s dětmi,“ řekl ředitel akce za 21. základnu major Václav Strnad (zmínil mimo jiné i  rozsáhlý dětský koutek, kde byly   připraveny různé hry či soutěže).

V rámci statických ukázek nechyběla prezentace techniky pozemních i vzdušných sil Armády ČR. Také letos byl vstup zdarma, program navíc obsahoval připomínku úspěšného provozu letounů L-39 Albatros Armádou ČR -  symbolicky právě v roce konání Dne otevřených dveří armáda ukončí provoz těchto letounů s označením L-39ZA.

Vyjmenovat veškeré zajímavé momenty zážitky „nadupaného“ dne snad ani není možné, aby vše „klaplo“, museli pořadatelé sáhnout hluboko do zásobníků svých sil (například doprava na místo dění sama o sobě není ničím jednoduchým).

Lidé nadšeně sledovali, jak se jim nad hlavami prohánějí mistři svého oboru, pozorovali přípravy v “zákulisí“, vychutnávali si neobvyklou podívanou v krásném počasí a jistě si spolu s pořadateli na závěr v duchu (i nahlas) řekli: Tak za dva roky opět nashledanou!

FotogalerieDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letištěDen otevřených dveří: Desítky tisíc lidí zaplavily čáslavské letiště
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Tým DOD
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM