Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. června 2019
logo

Dárek pro první miminko roku v kraji putuje do Čáslavi

Dárek pro první miminko roku v kraji putuje do Čáslavi
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.1.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Finanční dar pro první narozené miminko roku 2019 se stal předmětem prvního letošního jednání radních Středočeského kraje. Ti rozhodli, že dar ve výši deset tisíc korun bude poskytnut rodičům miminka, kteří mají trvalý pobyt na území Středočeského kraje.

Finanční částku a dárkový balík s výbavičkou tak převezme z rukou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) matka chlapečka Jakuba Mikuly, který se narodil 1. ledna 2019 v 1.47 hodin v porodnici Městské nemocnice Čáslav.

„Ani úplně první miminko Heliodor Sýkora, jenž se v novém roce narodil krátce po půlnoci v hořovické porodnici rodičům, jejichž trvalé bydliště není v našem kraji, ale nepřijde zkrátka. Rádi jsme pro něho i jeho rodiče schválili věcný dar ve formě výbavičky a pro maminku květiny,“ říká hejtmanka  Jaroslava Pokorná Jermanová.

Pravidla pro udělení finančního daru jsou podle ní jasně daná. „Dostanou ho rodiče novorozence narozeného v nemocničním zařízení ve Středočeském kraji, z nichž má alespoň jeden trvalé bydliště na území středočeského regionu,“ připomněla hejtmanka.

Peníze budou rodičům poskytnuty formou darovací smlouvy a musí být použity pouze na úhradu nezbytných potřeb pro dítě. Spolu s ním maminka dítěte převezme dárkový balík s výbavičkou v hodnotě do dvou tisíc korun a květiny.

Dar Středočeského kraje novorozenci Jakubu Mikulovi a jeho rodičům předá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ve středu 9. ledna 2019.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM