Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 16. července 2020
logo

Cvičný požár v žlebském zámku: Jednotky ze tří krajů

Cvičný požár v žlebském zámku: Jednotky ze tří krajů
Foto: nprap. Petr Svoboda oddělení IZS HZS Středočeského
 
Publikováno: 5.11.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

V pondělí 21. října se v dopoledních hodinách v areálu státního zámku Žleby uskutečnilo taktické cvičení jednotek požární ochrany. Jeho námětem byl simulovaný požár v kuchyni, kdy se od rozpálených kamen vznítil v blízkosti odložený hořlavý materiál a požár následně zasáhl část kuchyně. 

Cvičení bylo zahájeno v jedenáct hodin, kdy kastelán při pravidelné prohlídce s návštěvníky objevil začínající požár ve zmiňované kuchyni. Událost neprodleně ohlásil na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje s tím, že se pohřešují dvě osoby, které v kuchyni pracovaly.

Operační důstojník k požáru vyslal jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Jako první na zámek přijela místní dobrovolná jednotka, která po průzkumu potvrdila zakouřený prostor kuchyně a pravděpodobný požár.

Zároveň bylo vytvořeno na nádvoří dopravní vedení s rozdělovačem a dva útočné C proudy. Hasičům v dýchací technice se podařilo simulovaný požár za pár minut zlikvidovat a najít pohřešované osoby.

Poté byla kuchyň pomocí přetlakové ventilace odvětrána. Součástí cvičení byla i zkouška průjezdnosti a ustavení výškové techniky v areálu významné historické památky a vyzkoušení funkčnosti suchovodu, kterým je zámek vybaven.

Voda byla do suchovodu čerpána pomocí přenosné požární stříkačky z blízké řeky Doubravy. Následovalo ustavení výškové techniky vedle věže a zkouška dopravy vody na její střechu. Cvičení se zúčastnily jednotky HZS Čáslav a Kutná Hora a SDH Žleby, Vrdy, Dolní Bučice, Potěhy, Bratčice a Zehuby; dále jednotky SDH Ronov nad Doubravou a Třemošnice z Pardubického kraje a SDH Golčův Jeníkov z Kraje Vysočina.

Autor článku: nprap. Petr Svoboda oddělení IZS HZS Středočeského
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM