Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 9. července 2020
logo

Chrám svaté Barbory nabídne v dubnu komentované prohlídky

Chrám svaté Barbory nabídne v dubnu komentované prohlídky
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 31.3.2019, Aktualizováno: 29.3.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora připravila pro návštěvníky na začátek dubna speciální program. V rámci akce INITIUM – zahájení hlavní turistické sezóny v kutnohorských chrámech se veřejnosti otevře kromě chrámu sv. Barbory i kostel sv. Jakuba a nabídne nejen prohlídky s průvodcem, ale také Rossiniho Stabat Mater.

Ve dnech 6. a 7. dubna (vždy v 11.00, 12.00, 14.00 a 16.00) budou průvodci připraveni podat výklad o zajímavostech z historie a architektury chrámu sv. Barbory.

Pro účast na komentované prohlídce je třeba rezervovat místo prostřednictvím přihlašovacího formuláře na webu farnosti (www.khfarnost.cz). Komentovaná prohlídka je zdarma, platí se jen základní vstupné do chrámu.

Místní obyvatelé mají vstup do chrámu zdarma, když prokážou bydliště v Kutné Hoře. Obdobný program bude 6. (v 11.00 a v 15.00) a 7. dubna (v 11.00) připraven i v kostele sv. Jakuba. Vstup i prohlídka kostela jsou zdarma.

Opět je nutné si na webu rezervovat místo ve skupině. Kostel sv. Jakuba bude otevřen pouze pro účastníky komentovaných prohlídek v časech jejich konání.

Milovníci hudby jsou v neděli 7. dubna odpoledne zváni na koncert Stabat Mater Gioachina Rossiniho v podání pěveckého sboru Cantores Cantant pod vedením sbormistra Jakuba Hrubého a za doprovodu varhaníka Petra Hostinského. Vstupenky pouze před začátkem koncertu.

Autor článku: Julie Němcová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM