Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 19. dubna 2024
logo

Čerstvé úspěchy Základní kynologické organizace Kutná Hora ve sportovní kynologii

Publikováno: 1.12.2017 v 16:00
Rubrika: Sport

Ve dnech 4.11. - 5.11.2017 se konal poslední velký závod roku - MISTROVSTVÍ ČR STOPAŘŮ IPO FH, na který se kvalifikovali dva naši členové. Martin Matoušek jako poslední Mistr republiky startoval na zelenou kartu a Martin Volše si účast zajistil umístěním v žebříčku výběrových soutěží. M. VOLŠE vstoupil do soutěže hezkým sobotním výsledkem, kdy stopu dokončil s 92 body a do druhého dne nastupoval z průběžného 3. - 4. místa. Druhý den svou stopu absolvoval s 85 body, což ho sice v konečném pořadí odsunulo na celkově 6. místo, ale to je pro něho i Kutnou Horu velký úspěch. M. MATOUŠEK první den obdržel 91 bodů, když si vybral svůj díl smůly při losování a neměl "štěstí" na kladeče stopy. Je to ale věc, která bohužel k těmto soutěžím nějak patří a nezbývá, než se s ní vyrovnat. Druhý den už předvedl nejlepší nedělní výkon startovního pole se ziskem 95 bodů, ale ztrátu ze dne prvního v tak vyrovnané konkurenci to nemohlo smazat. Po sečtení bodů skončil na skvělém 3. místě, což je opět vynikající výsledek. Zde musím podotknout, že vítěz měl o jediný bod více a druhý v pořadí měl bodů stejně, jen lepší jednu ze stop, což rozhodlo o pořadí na stupních vítězů. Tento stav má pro Martina jeden velký následek, protože na Mistrovství světa postupují pouze první dva závodníci a M. Matoušek se tak ocitl v roli náhradníka. Oběma našim reprezentantům gratuluji a přeji hodně úspěchů v následujícím roce. Ve dnech 21.10. - 22.10.2017 se konalo Mistrovství ČR BO (belgických ovčáků). Naše ZKO zde měla dvojnásobné zastoupení, startovala KLÁRA MATOUŠKOVÁ A ONDŘEJ LODINSKÝ. Ondřej pádem nastupoval jako první na plac v sobotu ráno a předvedl parádní poslušnost ohodnocenou 92 body. Při obraně bohužel došlo k chybě a šance na dobrý výsledek zmizela. Klára s zahajovala své vystoupení stopou, kde získala 93 bodů. Hezký začátek. V neděli se rozhodovalo "na place" a tam její Commandos de Alphaville Bohemia bývá velice dobrý. Potvrdil to už při poslušnosti a se ziskem 97 bodů se posunul blíže ke stupňům vítězů. Z obrany si Klára odnášela 95 bodů (nejlepší obrana byla 96 b.), tím se v průběžném pořadí dostala na třetí místo. Všichni jsme velice napjatě čekali na výsledky psů, kteří mohli teoreticky bednu ještě uzmout. Nakonec se pořadí neměnilo a Klára Matoušková s "Komíkem" skončila na 3. místě Mistrovství republiky BO 2017, získala trofej za nejlepší poslušnost a hlavně si vybojovala postup na Mistrovství světa BO 2018.

Autor článku: Petr Lodinský