Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 14. srpna 2020
logo

Čáslavští policisté před letošními prázdninami 26. června zorganizovali již devátý ročník velkolepé podívané: Den otevřených dveří

Čáslavští policisté před letošními prázdninami 26. června zorganizovali již devátý ročník velkolepé podívané: Den otevřených dveří
Foto: OOP Čáslav
 
Publikováno: 20.8.2018, Aktualizováno: 17.8.2018 v 9:00
Rubrika: Čáslav

Velkolepá podívaná je určena primárně pro děti mateřských a základních škol v Čáslavi a blízkého okolí pod názvem „Den otevřených dveří a ukázky techniky IZS“, který se stal již tradičním přiblížením nejen policejní práce mládeži a veřejnosti. 

Ke spolupráci byly přizvány tyto složky: Policie ČR Územní odbor Kutná Hora (kromě Obvodního oddělení Čáslav, také Obvodní oddělení Kutná Hora a dopravní policisté), Dálničního oddělení Policie ČR Poříčany, Kynologie Stč. kraje (psovodi), HZS Čáslav, RZS Čáslav, MěP Čáslav, BESIP, Poříční policie Labe (ukázka plavidla a potápěčské výstroje), Oblastní spolek Českého červeného kříže (ukázka první pomoci), fy. Construct (zabezpečení vozidel).

Všem zúčastněným patří zvláštní poděkování za příkladný přístup. PODÍVAT SE PŘIŠLO CCA 750 DĚTÍ. Budovu Obvodního oddělení Čáslav, výzbroj a výstroj policistů, techniku na přilehlém parkovišti, prohlédlo více jak 585 dětí a jejich pedagogických pracovníků z místních Základních škol a Mateřských škol a dalších kolemjdoucích spoluobčanů.

Děti se nejvíce v budově Policie ČR zajímaly jako každoročně o celu předběžného zadržení, výzbroj (zbraně) a výstroj policistů (pořádková jednotka) a na přilehlém parkovišti o veškerou techniku, nová služební policejní vozidla, zajímavosti od BESIPU (opilecké brýle) a fy. Construct (propagace zajištění vozidel, nafukovací balonky pro nejmenší), ukázku zadržení nebezpečného pachatele psovody Stč. kraje Policie ČR.

Závěrem policisté popřáli dětem hezké, pohodové a bezstarostné  letní prázdninya děti, prostřednictvím svých pedagogů, poděkovaly za uspořádání akce, která přispívá k osvětě práce Policie (složek IZS). Fotografie z velkolepé podívané naleznete zde:https://ulozto.cz/tam/_URLyyrjLSomO.

Autor článku: npor. Mgr. Lubomír Vilímek, vedoucí oddělení, OOP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM